in ,

Whitetaili uus kollektsioon on inspireeritud Bowie loomingust

Eestlannast moedisainer Margit Peura esitles oma brändi Whitetail värskeimat kollektsiooni taas Berliini moenädalal. Jaanuari keskel toimunud üritusel täiendasid rõivakomplekte peaehted kaubamärgilt WXYZ jewelry, kes lõi ehted spetsiaalselt kollektsiooni jaoks ning kelle loomingut kannavad ka maailmakuulsad staarid nagu näiteks Beyonce ning Lady Gaga.

Whitetaili sügis-talvise kollektsiooni disainimisel ammutas disainer inspiratsiooni laulja David Bowie loomingust. “Kuulasin Bowie laulu “Love is Lost” – see kõlas nii värskelt ja inspireerivalt,” avab Peura uue sügis-talvise kollektsiooni tausta. “Kollektsiooni värvimaailma mõjutas aga Bowie albumi “Aladdin Sane” kaanepilt, püüdsin muusiku visuaalset kunsti oma loomingusse integreerida.”

“Uues kollektsioonis domineerivad erinevad värvid ja mustrid. Sinise, punase ja rohelise kombinatsioon kõnetas mind kohe,” räägib Peura. “Oluline oli leida ka õiged kangad, mis oleksid orgaanilise koostisega.” Brändile omaselt iseloomustavad kollektsiooni minimalistlik disain ning ülikvaliteetsed materjalid. Kangastest on kasutusel orgaaniline vill ning siid, kudumid on valminud Peruu alpakavillast.

New Yorgi ehtebrändi WXYZ jewerly disainer Laura Wass lõi spetsiaalselt Whitetaili kollektsiooni jaoks peaehted, mis Berliini moenädalal rõivaid täiendasid. Tallinnas on moebrändi Whitetail rõivad müügil pop-up moepoes Zero.