in

Viru Keskus kutsub kleidisündmusele 16 Eesti moedisaineriga

Viru Keskus esitleb 24. novembril uut moesündmust Kleidiproov, mille eesmärgiks on tõsta pühade eel fookusesse tõeliselt naiselik mood ja värske Eesti moelooming. Täpselt kuu enne jõululaupäeva tulevad 16 Eesti moedisainerit ja -brändi Viru Keskuse aatriumisse tutvustama ning müüma oma uusimaid, omanäolisemaid ja võluvamaid kleite. Teiste tunnustatud moeloojate seas osalevad Piret Ilves, Karolin Kuusik, Kristina Viirpalu, Tiina Talumees, Liisi Eesmaa, Triinu Pungits, Jaana Varkki, Piret Puppart, Hanna Korsar ja Tallinn Dolls. 

 “Vaid üheks päevaks tuleb Viru Keskuse aatriumisse kokku silmapaistev seltskond Eesti moedisainereid, kelle parimate tööde seast saab igaüks oma lemmiku leida. Loodan, et sündmus julgustab inimesi enam meie andekate moeloojate juurde pöörduma ja uhkusega kandma kohalikku disaini, mis lisaks ilule räägib ka oma lugu,” kommenteerib Viru Keskuse turundus – ja kommunikatsioonijuht Taivi Koitla.

Seekord vaid kleididisainile keskenduval sündmusel saab muuhulgas heita esimese pilgu Montoni naistekollektsiooni disaineri Piret Pupparti uhiuuele isiklikule brändile Uschanka, kus Venemaa reisidelt pärit inspiratsioon põimub skandinaavialiku käekirjaga. Pupparti uue brändi südames on soome-ugri rahvaste traditsioonidest inspireeritud karvamütsid ja kindad, mille võlu täiustavad sarnases võtmes kleidid. Samuti avaneb esmakordselt võimalus soetada kleite Karolin Kuusiku esimesest autorikollektsioonist “Vaikuse disain”, mis on inspireeritud looduse sügavaimatest ja salapärasematest jõududest ning tutvuda mitmete andekate moekunstike loominguga, kellel Tallinnas püsistuudiot polegi. Triinu Pungitsa maagilist ja isikupärast loomingut oli võimalik Tallinnas uudistada viimati Tallinn Moenädalal ning uus kollektsioon oli esindatud ka Riia Moenädalal.

Eesti moedisainerite kleidisündmus toimub Viru Keskuse aatriumis 24. novembril kella 12.00 – 20.00. Moeloomet esitlevad Liisi Eesmaa, Kirill Safonov, Diana Kurves, Marilin Sikkal, Liina Stein, Katrin Kotkas, Marimo, Tallinn Dolls, Tiina Talumees, Kristina Viirpalu, Karolin Kuusik, Piret Puppart, Jaana Varkki, Hanna Korsar, Triinu Pungits, Piret Ilves.