in

Vintage moedisaini?

Pildid: Foxy Vintage

Noor naine Jana Solom on retro riideid müüva kaupluse Foxy Vintage omanik. Uurisime lähemalt, milline on poeomaniku elu ning millised  on suhted vintaažiga.

1. Mis on Sinu jaoks vintaaž?
Ennekõike tähendab vintaaž minu jaoks midagi põnevat. Nähes sõna vintaaž kas veebis või poeaknal ärkab kohe huvi selle vastu, mis iganes seal ees ootab. Tähendab kindlasti ka eristumist ja võimalust olla omamoodi. Väiksest saati olen varunud endale lahedaid vanaaegseid esemeid ja riideid, aga enne Tallinnasse kolimist ei julgenud seda sorti asju nagu väga kanda, väikelinna mentaliteet oli mu julguse ära võtnud.

2. Kui raske on alustada oma äriga?
Oma äri alustada oli mm..mitte lihtne, mitte raske, pigem kasutaks sõna huvitav. Sain targemaks. Kõik tuleb elus ära proovida.

3. Kust tuli mõtte luua Foxy Vintage?  Konkurents on ju selles vallas üsna suur.
Mõte pood luua tuli armastustest retro riiete vastu, sattusin alalõpmata igasuguste lahedate asjade otsa ja ostsin neid kokku pildistamise jaoks, kuna töötan ka fotograafina ja tihti teen ka stilistikat. Ühel heal päeval oli asju liiga palju, ei mahtunud enam korterisse ära, läksin Vintage Tallinnale müüma ja siis veel mõnele laadale. Inimestele läks minu kaup peale ja siis mõtlesin, et miks mitte oma pood teha. Mu pood polegi mõeldud tegelikult kasu saamiseks, vaid perioodiks, kus ma naudin õmblemist ja riietele uue võimaluse andmist ja see hetk on praegu.Ja ma ei saaks öelda, et konkurents on suur, vintage poed toetavad üksteist pigem:)

4. Kes on vintaaži  klient?
Vintaaži klienti ei saa määratleda üheselt. On inimesi, kes on paadunud vintage fännid ja kannavad ainult selliseid riideid ja on inimesi, kes kombineerivad tänapäeva vanakooliga. Praegu on see ju  popp teema ja aina enam noori oskab end iseloomulikumalt riidesse panna, mistõttu on ka kliendid erinevad.

5. Millist tagasisidet oled saanud?
Tagasiside on siiamaani olnud vaid positiivne, eriti välismaalastelt, kes siia satuvad. Korduvalt on öeldud, et poes on väga hea energia ja et seal on tore olla. Mina omaltpoolt teen kõik, et see ka nii jääks, klient on minu jaoks ikkagi kuningas.

6. Kust käid uut kraami poodi varumas?
Ilusad asjad leiavad kuidagi ise tee minuni. Ostnud olen muidugi igalt poolt, kuna ma sõidan ringi üsna palju. Väga palju käin Lätis, liiga palju vist isegi. Ja otseloomulikult vanaema riidekapp – nii elukaaslase kui sõprade omad.

7. Mille järgi esemeid poodi valid ning mida võib sinu poest leida?
Valin asju selle järgi, mis minu meelest tuus on ja mida saaks kombineerida. Õige asja tunneb ära seda nähes. Kleidid õmblen enamuse enda suuruseks, aga viimasel ajal olen ka suuremaid numbreid jätnud, vahepeal sain pahandada, et kõik kleidid väikesed. Kuigi väikseid suuruseid ostetakse enam. Ajastust rääkides meeldivad mulle kõige rohkem 20ndate kleidid ja 70ndate kotid ja pluusid. Kuigi neid 20ndate kleite on väga raske leida ja kui leiad, siis juba homme ostetaks ära. Minu poest leiab erinevaid mõistliku hinnaga  ja omanäolisi pluuse 70ndate-80ndate stiilis, armsaid kleite erinevatest ajastutest, seelikuid, pükse, natuke jalanõusid, vintage ehteid, täna on mul näiteks ka üks söetriikraud, leiab ka veel meeste pintsakuid,pluuse,pükse ja kotte – tänapäeval on kindlasti kohustuslik omada tuusa vanaaegset kotti.

8. Millised tooted on klientide lemmikud?
Klientidel polegi tegelikult lemmiktoodet kui sellist. Kui midagi peab välja tooma, siis võib-olla kleidid – nende vastu tunnen ise suurt huvi ja neid ka ostetakse üsna hästi.

9. Kas Foxy Vintage on pigem töö või hobi?
Foxy on kindlasti hobi, kuna palka ma siin otseselt ei teeni:D. Aga see pole ka minu jaoks niivõrd oluline. Peamine on, et hinnad oleksid kliendile vastuvõetavad ja üür oleks makstud.

10. Millised on sinu suhted kiirmoega?
Minu suhted kiirmoega – eks ma ikka hoian end kursis. Mood on alati minu jaoks huvitav olnud. Igaltpoolt ja igal ajal võib huvitavad elemente leida. Kindlasti ei soovitaks ma teistel, ega tee seda ka ise, osta kiirmoe asju ainult, kuna see toob endaga kaasa ületarbimise ja mõjub igavalt. Pigem osta paar-kolm tagasihoidlikut ja lihtsalt kiirmoe kaupa, mida saab edukalt kombineerida ekstravagantse retroga.

Piilu ka  Foxy galeriisse ning ole kursis ka nende Facebooki lehega!

Foxy Vintage –  Meeste ja naiste retro riided ja aksessuaarid. Vene tn 6 Toomklubi, Tallinna vanalinn, kontakt Jana Solom  53483081, avatud T-L 12-20:00.

Toimetas Stilist.ee

[nggallery id=9]