in

Veeda öö omas mullis

Saaremaal, 500 meetri kaugusel merest, asetseb algul müstilisena tunduv pallike. Tutvudes lähemalt selle kahtlase objektiga saame aru, et tegemist on kõigest uudse majutusega. See on ideaalne viis nautida tähistaevast soojast voodist. Meile räägib lähemalt mullibisnessist OÜ Mullihotell tegevjuht Ermil Miggur.

Kaua on mullihotell Eestis eksisteerinud?

Hetkel on käsil teine hooaeg, st tegutseme teist aastat.

Millest tekkis idee selline ettevõtmine püsti panna?

Juhtusin eelmine sügis internetis ühte uudist lugema, kus kirjutati sarnastest hotellidest Prantsusmaal ning mõtlesin, et sellises telgis tahaks ka ise ööbida ja miks mitte ei võiks selline hotell ka Eestis olla. Mõeldud, tehtud, nagu öeldakse. Veidi enam kui pool aastat hiljem oligi Põhja- ja Baltimaade esimene mullihotell Eestis avatud.

Ermil Miggur.Kust on mullid pärit?

Ma veidi täpsustaks. Tegemist on ühe mulliga! Põhja- ja Baltimaades on ainult üks mull ja see asub Saaremal. Seega tegu on väga eksklusiivse asjaga ning lähim riik, kus saab sarnases mullis ööbida, on Prantsusmaa, kust on ka see mull pärit. Mulli autoriks on prantsuse disainer Pierre Stephane Dumas.

Millest on see valmistatud?

Mull on tehtud loodussõbralikust plastikust (PVC) käsitööna ning on ümbertöödeldav.

Milline on mulli kandekonstruktsioon? Kuidas asi püsti püsib?

Mull hoiab oma kuju tänu sissepuhutavale õhule ehk peamisel osal polegi konstruktsiooni ning see on täiesti ümmargune ja paistab läbi, täpselt nagu seebimull. Kuid konstruktsioon on olemas mulli koridori osal, kus on see turvalisuse kaalutlustel. Näiteks, kui juhtub elekter ära minema, siis mull vajub kokku, kuid mullist saab ohutult väljuda, sest koridor jääb püsti.

Teie kodulehelt leidsin huvitava fakti, et mullis ei tohi toitu hoida. Millest on see tingitud?

Seal samas Aadu Turismitalus, kus mull praegu asub, on olnud üks selline juhus, kus inimene jättis oma võileivad telki ning neid tooma minnes avastas, et rebane oli telki augu närinud ning võileivad ära söönud. Seega on antud nõude näol tegemist ettevaatusabinõuga, et mulliga ei juhtuks sama. Kuigi mull on tehtud veidi tugevamast materjalist, kui tavaline telk, tuleb inimestel arvestada, et tegu on siiski kõigest telgiga.

Mis teeb öö mullis eriliseks?

Eks ikka ainulaadne võimalus ööbida looduses ning nautida tähistaeva ilu otse mugavast voodist. Kuid erilisi asju on veel, näiteks on mullis väga omapärane akustika. Samas kõike huvitavat on raske kirjeldada, seda tuleb ise näha ja proovida!

IMG_5467