in

Usk positiivsesse mõtlemisse

Mari-Liis Saretok alustas õmblemisega juba varakult – ema kõrvalt õppides ja nukkudele riideid tehes.
Nüüd, 23-aastasena töötab ta NYMF moeateljees Triin Kärblase vallatuid kleidikesi meisterdades ning
hiljuti alustas ka oma brändiga Saretok, mille esimene moe-show ideaalis leiab aset juba sügisel.

Kes on sinu riiete peamised kandjad?

Ma ei tahaks üldse kategoriseerida enda loomingu kandjaid vanuse, sotsiaalse grupi või millegi muu järgi. Antud kollektsiooni võib pidada mul esimeseks, mis tähendab, et ma alles otsin end ning eksperimenteerin enda loominguga. Praegu  olen lihtsalt õnnelik, kui keegi nendest riietest midagi enda jaoks leiab.

Mis või kes sind inspireerib? 

Mind inspireerivad iga päev uued ja omapärased inimesed. Viimased paar päeva on nendeks näiteks Grimes’i laulja Claire Boucher ning üks superstiilne punapäine neiu, kes igal hommikul mu akna alt rattaga mööda sõidab.

Kuidas jõudsid riiete loomiseni?

See, et mulle igasugune käsitöö rahuldust pakub, tuleb minu emalt, kellel samuti kunagi näpud paigal ei püsi. Temalt sain ma esimesed õmblemisoskused. Siiani küsin temalt tehnilist abi õmblemisel, kui endal enam pea ei võta ning tema minult, kui vaja abi mõne riietuseseme disaini asjus. Praegu õpin TKTK’s rõivaste tehnilist disaini, olen nõu ja jõuga abiks moedisainer Triin Kärblase moestuudios ning samal ajal proovin leida aega, et õmmelda ka enda loomingut.

Kuidas suhtud kiirmoodi?

Jälgin, kuid ei järgi. Jälgin sellepärast, et on huvitav tunnetada ning näha neid lainetusi. Ei järgi sellepärast, et ei taha kuuluda massi (pole väga originaalne, kuid nii ta on)

Millisena ja kus näed end 10 aasta pärast?

Rahuloleva ning tasakaaluka täiskasvanud inimesena. Praegu tunnen end veel lapsena, kes püüab aru saada, kes ta on ning mida ta elult tahab.

Mis viib elus edasi?

Positiivsus. Usun positiivsesse mõtlemisse. Kui saadan välja positiivseid mõtteid, siis saan seda ka tagasi. See ilmselt kõlab naiivselt, kuid elu on mulle seda aastate jooksul tõestanud, mis paneb mind seda järjest rohkem uskuma.

Mis või kes pakkus sulle viimati tõelise elamuse?

Pean ütlema, et see oli Vaiko Epliku kontsert Tallinn Music Week’il Von Krahlis. Terve kontserdi vältel jooksid külmavärinad üle kere.

Hetke lemmiklugu?

Grimes’i „Oblivion“

Kuidas iseloomustad enda riietusstiili?

Seda on päris keeruline iseloomustada, kuna see muutub pidevalt. Kui eelmine suvi võis minu seljas näha kõiki eksisteerivaid värve korraga, siis talvel käisin ringi halli hiirena. Kuna nüüd käib päike meid jälle tihedamalt külastamas, siis on meel erksam  ning silmad näevad jälle rohkem värve.

Kust soetad peamiselt oma rõivad?

Ma olen täielik kaltsukahull. Ikka korra nädalas teen Tallinnas asuvatele kaltsukatele ringi peale. Lemmik on Paavli kaltsukas Koplis, kus ma alati endale midagi toredat leian. Kaubanduskeskuste vastu on mul allergia.

Tunned Mari-liisi loomingu vastu huvi? Kirjuta talle aadressil mariliissaretok@gmail.com.

[nggallery id=57]