in

Tule tutvu Tekla stiiliga…

Tekla on noor disainer, loome- ja kunstiinimene ning teisitimõtleja. 

Kust soetad peamiselt oma rõivad?

Kuna eelistan kanda originaalseid rõivaid ja aksessuaare, siis massi- ja kiirmoe kaupluseid ma ei külasta. Otsin vintage- ning retro esemeid, valmistan ise oma soovitule vastava, ning kasutan ka selliseid e-poode nagu nt Etsy.com.

Kuidas iseloomustaksid enda stiili?
Minu stiiliks on valida enda tujule vastav stiil. Tihti minimalistlik, sama paljudel kordadel värviküllane ja lolitalik, vahel boheemlaslik, vahel reserveeritud.

Sinu stiiliikoon?

Mul pole kunagi olnud iidoleid kelle järgi tegutseda ning ka stiiliikoon puudub. Hindan seda kui inimesed jäävad endaks ja ei püüa kellegi teise järgi oma enda stiili üles ehitada. Seega imetlen isiksusi, kes jäävad vabaks nii stiilis kui ka elus üldiselt, otsustavad ise. 

Sinu suurim moeaps?

Ma ei leia, et neid oleks mul olnud. Loomulikult kui praegu tagasi 90ndatesse vaadata, võib nt öelda, et küll on õudne pikk karvane lilla mantel, aga ei saa seda ju moeapsuks lugeda, sest siis oli see tohutult tasemel. Pealegi kuna ma moodi ei järgi ning riietun vastavalt oma tujule ja tahtele mitte sellele mida keegi kusagil õigeks ” selle hooaja riietuseks” on pidanud, siis  võibolla on mõne „moeteadlase“ arvates iga mu outfit suur moeaps……ja ei mul ei olnud pikka lillat karvast mantlit, see oli vaid näide.

Millist hetketrendi ei salli?

Hetkel ei ole midagi nii häirivat näinud  ja olen üldiselt ikka tolerantne – iga inimene otsustab ise, mida talle meeldib kanda. Kuid, see oli vist eelmine suvi, kui millegipärast (ei tea küll miks?) väga kuumaks tooteks osutusid need pikad saapad, millel varbaots lahtine (mitte poolsaapad, mis näevad välja nagu kingad, vaid ikka need pikad saapad), just nagu vanad kulunud augulised saapad. Või siis need, millel säär kinnine nagu paksul talvesaapal ning siis õhuke tald paari naharibaga sinna külge kinnitatud – pole ilus, pole seksikas, kahtlen et ka eriti mugav.

Mida sa mitte kunagi ei kannaks?

Ma arvan, et ei ole olemas sellist rõivast ega stiili mida ma ei kannaks. Minu jaoks on alati natuke totakas tundunud tossud + miniseelik stiil, või veel jälgimn – ketsid ja selline natuke üle põlve seelik…õhh, aga ei ütle et ma sellist stiili kunagi ei kannaks…kui mõni karneval või volbripidustus tulemas….

Mitut paari jalanõusid omad?

Palju, aga mitte piisavalt.

Parimad ilutooted?

Ei kasuta üldiselt tööstuslikke tooteid. Parimad on looduslikud, ise või professionaali poolt kokku segatud.

Unistuste amet?

Ei taha ametit, kindalt elukutset. Ei taha, et hakkaksin ennast nägema oma ametinimetuse, mitte enam isiksuse olemuse järgi. Unistus on saada suurepäraseks minaks, olla parim mina kes on võimalik olla ja aidata teistel olla parimad nemad. Olla loominguline, olla kunsti keskel.

Mida arvad eestlaste stiilist?

Peab rõõmuga tõdema, et ka eestlane hakkab juba ajapikku vahet tegema stiilil ja lihtsalt ilusatel riietel. Kahjuks aga tundub osati, et näiteks Eesti naine vist eelistabki oma stiilina sätendavaid „ilusaid“ riideid, pikki blonde juukseid, roosasid geelitud sädelevaid kotkaküüsi, miniseelikut ja roosat topi ning võimalikult palju näidata oma ülepäevitunud oranži nahaga keha. Ehk siis enamusel puudub isikupära ja on nagu ühest karbist riiulisse laotud Barbie´d.

Sellise pildi nägemine teeb kurvaks küll. Õnneks kohtan tihti ka erandeid, ning see on alati meeldiv.

Lemmik artist/album/laul?

Pole kunagi kellelegi andunud fänn olnud. Kõigi artistide repertuaaris on häid ning ka mitte nii meeldivaid laule ning igas laulus (ka mitte nii meeldivas) on olemas asjalik sõnum, kui seda osata ära tunda. Eelistan aga sisutihedamaid lugusid, milles sõnadeks rohkem kui „ma armastan sind, sa jätsid mind, ma ei suuda enam edasi elada ja nüüd ma suren ära“:D

Sinu veidrad harjumused?

Enamus minu tegudest on normaalsete inimese jaoks veidrad.

Kas sul on ka blogi?

Moega mitte seotud teksti saab lugeda teklaverra.blogspot.com ning mõningast disaini leiab teklaverra.weebly.com

[nggallery id=61]

Mis arvad Tekla stiilist Sina? Tahad samuti ennast teistele näidata? Kirjuta meile info@stilist.ee või tutvu teiste stiilirubriigis osalenutega SIIT!