in

STIIL: Alli-Liisile ja Annale meeldivad lapsikud patsikummid ja klambrid

Amazing Avandela Sisters ehk Alli-Liis & Anna Vandel tegelevad enda loodud alternatiivse mõtlemisviisi – Amässen – tutvustamisega läbi loodud ehete ja rõivaste. Õed ei taha oma loomingut asetada olemasolevate sõnade piiridesse, seega lõid nad oma sõna – Amässen!

Kust soetate peamiselt oma rõivad?

Alli-Liis & Anna: Õmbleme ise!

Alli-Liis: Mulle meeldib käia teise ringi poodides, sealsed leiud on toredad. Samuti on läbi käidud ema ja vanaemade kapid – nad on andnud asju, mida ise enam ei kanna, kuid mis on ajatud. Mulle meeldib kanda Eesti disaini, sest arvan, et seda peab maailmale rohkem näitama!

Anna: Ei ole taolist kindlat kohta, aga ikka teise ringi poodidest ja ema kapist ning ise õmblen palju ja ka reisilt soetan üldiselt midagi uut. Kui näen midagi, mis on MINU, siis see on MINU.

Kuidas iseloomustaksite enda stiili?

Alli-Liis: Amässen! Mulle meeldib kanda lihtsaid lõikeid huvitavate nüanssidega ja väikeste veidrustega. Värvidega on selline lugu, et ühel päeval olen üleni musta riietunud, kuid järgmisel võib mu seljas näha liiga palju värve. Mulle meeldivad massiivsed ja huvitavad ehted. Ja kübarad ning peakatted!

Anna: Amässen! See üks ja ainus stiil = alati statement + revolutsioonilisus! Lapsikud patsikummid ja klambrid, hihi!

Millised on teie (moe)tarbimis harjumused?

Alli-Liis & Anna: Kogu aeg muutuvad, polegi päris kindlaid välja kujunenud.

Teie suurim moeaps?

Alli-Liis & Anna: Ei ole ju olemas sellist asja nagu moeaps. Isegi kui midagi vahel väga mööda läheb, on sellest järgmisel korral võimalik midagi õppida. Vähemalt ma taFoto: Arttu Karvonenhan mõelda, et kõike saab kuidagi välja kanda ja asi on attidude´is!

NB! Kui moeapsuks võib lugeda 6 ülekilo selga panemist enne lennukisse minemist, siis see on meie pärusmaa. Aga meie kutsume seda sõnaga Amässen!

Millist hetketrendi te ei salli?

Alli-Liis: See pole küll hetketrend, õnneks, kuid ikka on näha välja minnes neid kohutavaid valge säärega pikki saapaid ja lühikesi teksaseelikuid. Sinna peale on sobitatud pisike jopeke ja siis on näha neid värisevaid neide selle kõige sees. Tüdrukud, unustage see juba ära, not cool!

Anna: Need mustad retuusid pükstena kantuna ei ole ikka veel kusagile kadunud. Ja tõesti – kui on külm, siis inimesed, palun, pange riidesse nii, et teil oleks soe.

Mida sa mitte kunagi ei kannaks?

Alli-Liis: UGG’isid ja Crocs’e.

Anna: Vist minagi ei paneks endale UGG’isid jalga.

Mis oli viimane asi, mille te endale ostsite?

Alli-Liis: Kalevi poest 200 g komme, aga kui tulla iluteemade juurde, siis kingad, mis ootavad kevadet. Ja ma juba tean, et neist saavad mu lemmikud!

Anna: Liblikatega värvilised patsikummid. Ja komme ka!

Lemmikud ilutooted?

Alli-Liis: Davines’i šampoonid ja palsamid! Eriti Love’i šampoon, mis sobib suurepäraselt mu lokkidele. Viimase aja lemmikuks on saanud JOIK’i piparmündi huulevõie. Ja lihtsalt punane huulepulk, millega on päev kohe säravam.

Anna: Roosa lauvärv ja roosa huulepulk.

Unistuste amet?

Alli-Liis & Anna: Olla Amässen meie oma Avandela-s.

Mida arvate eestlaste stiilist?

Alli-Liis: Vastab aastaaegadele. Muutub ajaga järjest julgemaks ja põnevamaks. Kohati tunduvad mehed julgemad ja rohkem valmis oma mugavustsoonist välja astuma kui naised.

Foto: Arttu Karvonen

Anna: Noored – eks üks osa uudishimulikumaid hoiab silma peal, mis väljamaal toimub ja leiab oma „miski“; üks osa ei hooli karvavõrdki; üks osa hiilgab oma tagasihoidlikkusega ja üks osa leiab, et väljanägemine pole tähtis; aga no kuulge,

on ikka küll!

Mis lugu viimati kuulasite?

Alli-Liis & Anna: Dragonforce „Heroes of Our Time“ – seda kuulame just praegu.

Milline oli teie viimane parim elamus?

Alli-Liis & Anna: 10 päeva Londonis! Muud ei olegi vaja öelda.

Kas teil on mõni lemmik tsitaat või moto?

Alli-Liis: „In three words I can sum up everything I have learned about life: it goes on” – Robert Frost“

Anna: „Fashion is not in my vocabulary“ – Amässen

Teie veidrad või muud omapärased harjumused?

Anna: Kui oled veider, siis sul ei saagi veidraid harjumusi olla, eks ole?

Kas teil on ka blogi?

Alli-Liis & Anna: Meil on oma koduleht, mis ei ole üles ehitatud päris blogi vormis. Aga seal saab end meie tegemistega kursis hoida – http://avandela.com/

ja tumblr – http://avandela.tumblr.com/

facebook – https://www.facebook.com/alliannavandel