in

Tegevused, mida enne 30. eluaastat võiksid katsetada

Nii kurb kui see ka ei oleks, siis meie vanusenumber kasvab linnulennul. Elus on veel liiga palju teha, näha ja põnevat avastada. Miks mitte viia ellu enda pikaaegsed unistused ning soovid?

1. Südames on paljude naiste unistus korra elu jooksul külastada romantika- ning moepealinna Pariisi. Linna, mis on täis ajalugu ning seletamatut müstikat. Kes ei tahaks ronida Eiffeli Torni tippu, ostelda loetlematutes butiikides, rüübata armsates kohvikutes kohvi ning süüa värskeid croissante?

2. Kes meist ei tahaks töötada unistuste töökohal? Paljud teenivad igapäevast leiba lauale, pidades ametit, mis neile sugugi ei meeldi. On aeg võtta end kokku, leida inspiratsiooni ning näiteks minna taas kooli. Endasse tuleb uskuda ning oma elu muuta pole kunagi liiga hilja. See kõik võib olla üsna koormav, päevad võivad venida pikaks ja raskeks, kuid pole parimat tunnet kui rahuolu iseendaga!

[to_like id=”4024″]

3. Võta pisut aega ning mine seikle enda lähedase inimesega mööda põnevat Euroopat. Paki kaasa päikeseprillid, hea muusika ning suurepärane tuju ja valmista end ette elu parimateks kogemusteks.

4. Loe maailmakirjanduse klassikat! Keegi ei taha haritud seltskonnas jätta lolli muljet. Sea sammud raamatupoodi ning leia midagi meeldivat. Ernest Hemingway, Alexandre Dumas, J. R. R Tolkien, Giovanni Boccaccio, Lev Tolstoi, Oscar Wilde, Fjodor Dostojevski – otsusta ise!

5. Tee tutvust filmiklassikaga! Inimesed armastavad naljatleda ning arutleda kuulsate stseenide üle mõnest linateosest. Mõtle nüüd natuke, kas oled näinud filmi „Hommikusöök Tiffany juures või „Bonnie ja Clyde’i“? Aga mõnda kodumaist filmi nagu „Nimed marmortahvlil“, „Viimne reliikvia“ või „Vallatud kurvid“?

6. Paljud naised unistavad disainerkäekotist või -kingadest. Eks? Salamisi mõtled ikka vahel sellest šikist Chanel’i ridikülist või nendest imelistest punaste taldadega Christian Louboutin’i kontsakingadest. Miks mitte viia see unistus täide ning 30. sünnipäeva puhul end pisut poputada? Mõtle sellele, kui investeeringule :)

7. Meil kõigil on mõni bänd, keda salamisi fänname, kuid nende kontserdile veel jõudnud pole. Võta end kokku ning leia, millal ja kus on nende lähim esinemine. Sa ei kahetse!

8. Kahekümnendates eluaastates ei mõtle me niivõrd tervislikule eluviisile. Suitsetamine, alkohol, rämpstoit ning hilised näksimised tunduvad tühistena. Enda keha ja hea tervise huvides tuleks siiski süüa värsket toitu nagu puu- ja juurviljad, juua rohkelt vett ning teha trenni.

9. Mootorrattad on alati tundunud piisavalt ohtlikud, kuid põnevad, et neist kaarega eemale hoida. Salamisi siiski tahaks seda masinat katsuda, käivitada ning võib-olla isegi sellega sõita. Viimane aeg võtta mõne sõbraga ühendust, kes omab seda kurjahäälset kaherattalist!

10. Oled sa kunagi kala püüdnud? Ei? Viimane aeg õppida! Ilmselt paljud linnalapsed seda rõõmu tunda pole saanud. Kindlasti leidub mõnel sinu lähedasel kapinurgas mõni õng. Võta end kokku, püüa mõni pirakas kala ning õhtusöök ongi peaaegu laual. Miks mitte teha tutvust veel mõne mehisema tegevusega nagu jahilkäik või rehvi vahetamine.

11. Ole seiklushimuline ning avatud uutele asjadele! Vähemalt proovi pisut eksootilisemat toitu nagu kaheksajalg, kaaviar, karri või mõnda põnevat ning enese jaoks avastamata puuvilja.

 Kas sul on samuti mõni põnev tegevus, mida sooviksid enne ümmargust numbrit katsetada?

[/to_like]