in

Tartus toimub 9.- 10.märtsil kevadine Moekuulutaja

Sel aastal on Tartu Kaubamaja kevadise Moekuulutaja raames võimalik osa võtta erinevatest moega seotud üritustest, panna kõrva taha erinevaid moenippe Urmas Väljaotsalt ja Evelyn Mikomägilt ja nautida Kuldnõel 2011 nominendi Antonio moeloomingut. Moekuulutaja tipphetkeks on esmakordselt Eestis toimuv Fuerza Bruta etendus.

Ürituse tipphetkeks võib pidada reede õhtul toimuvat Fuerza Bruta etendust, mida võib esmakordselt Eestis näha just Moekuulutajal. Fureza Bruta näol on tegu erilise etendusega, milles mängib olulist rolli vesi, valgusvihud, modelli liikumine ning dünaamika. Etenduse tulemusena valmivad lummavad ja müstilised veealused fotod, mille pildistab üles Moekuulutajal fotograaf Oliver Moosus. Fotosessiooni jaoks ehitatakse Tartu Kaubamaja aatriumisse spetsiaalne maapinnast 3 meetri kõrgune ning 3x3m läbimõõduga läbipaistev konstruktsioon, mis täidetakse veega. Fotograaf pildistab konstruktsiooni alt samal ajal kui mänglev valgus ning modell läbi graatsilise liikumise tekitavad veepinnale imeilusaid kompositsioone.

Tartu Kaubamaja kuulutab ürituse raames välja ka fotokonkurssi, mille võitja saab hinnalise Tamron objektiivi Photopointilt. Kõik fotograafiahuvilised on oodatud üritust 9.- 10.märtsil pildistama. Pilte hindab žürii, kelle koosseisu kuulub Oliver Moosus (Moekuulutaja kevad 2012 fotograaf), Jana Solom (fotograaf), Piret Vapajeva (Moekuulutaja kevad 2012 stilist) ja Evelyn Mikomägi (Living Models). Žürii valib välja 5 parimat pilti 25.märtsiks, mis lähevad Tartu Kaubamaja Facebook’i lehele hääletusele, kust rahvas valib konkurssi  võitja.

Laupäeval esineb Tartu Kaubamajas Liis Lemsalu ning leiab aset spetsiaalne ilupäev, mis pakub meelelahutust ja põnevaid soovitusi nii soengumeistritelt kui ka nippe MaxFactori meigimoest. Kõik modellihakatised on aga oodatud nii reedel kui ka laupäeval Tartu Kaubamaja 1.korrusele, kus toimub Living Models Agency modelliotsing.

Moekuulutaja korraldaja on Tartu Kaubamaja, lavastaja Jana Pulk, stilistideks on Piret Vapajeva ja 2012.aasta Kuldnõela nominent Antonio, üritust juhib Tanel Saar ning Elektra, kes on ühtlasi ka ürituse DJ. Moekuulutajal astub üles „Eesti otsib superstaari 2011“ võitja Liis Lemsalu ning moenippe jagab videotervituse vahendusel Urmas Väljaots otse Pariisist.