in

Tartu Kaubamajas avati vaid üheks nädalaks Eesti disaini kauplus

 17. detsembrist kuni 22. detsembrini on Tartu Kaubamaja kolmanda korruse aatriumis avatud Tartu Loomemajanduskeskuse disainipood, kust võib leida nii Eesti kui ka kohalike Tartu disainerite loomingut.

„Tartu Loomemajanduskeskuse mobiilne kauplus kolib koos suurepärase moe-ja disainikaupade valikuga nädalaks Tartu Kaubamaja kolmandale korrusele, et tuua tartlasteni põnevat moodi nii Eesti ja ka Tartu kohalikelt disaineritelt,“ ütles Loomemajanduskeskuses asuva Disainimaja poe omanik Hedviga Vei. Tegu on poega, mis keskendub ennekõike Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtete loomingule, kuid lisaks saab osta head ja paremat Eesti disaini, mis kõik sobilik kingikotti, lisas Vei.

Pop-up disainipoest võib leida näiteks Iris Janvieri ja Moesaatkonna ning Tartu disainerite Triin Iisaku, Piret Sootla ja Triinu Pungitsa loomingut. „Ajutine disainipood Tartu Kaubamajas toob tartlastele, kes muidu ehk Loomemajanduskeskusesse ei jõua, kohaliku disaini ja moeloomingu lähemale,“ ütles Tartu Kaubamaja tegevjuht Marju Jeedas. Loodetavasti on sel kiirel pühade-eelsel perioodil disainikauplusest abi ka neil, kes on hädas jõulukingituse valimisega või aastavahetuseks piduliku riietuse leidmisega, lisas Jeedas.

Tartu Loomemajanduskeskuse disainipood on Tartu Kaubamaja kolmandal korrusel avatud iga päev 17. – 22. detsembrini kell 12-19.