in

Tallinn Fashion Week 2013: Kolmas päev

Salme kultuurikeskuses toimunud Tallinn Fashion Weeki kolmas päev tõi vaatajate ette rekordarvu kollektsioone, toimus ka Kuldnõela gala.

Tiina Talumees jätkas kinldakäeliselt naiselike kehakurvide ülistamisega ning vaatajate ette jõudis terviklik kollektsioon kehaembavaid siluette. Nii töisemasse meeleollu kui peole sobivaid, põhiliselt vaid voltide ja paelseostega dekoreeritud kleite vääristasid põnevad prossid.

Kristel Kuslapuu oli loonud kudumitest oma rõõmsa maailma, mille mustrite hulgas oli lõbusaid sitikaid ja loomi, esemetest kampsuneid, karupükse, kleite ja peakatteid, etenduse lõpus tuli lavale aga üleni valge, lopsakas pruutkleit.

Beatrice oma kollektsiooniga “Fenice” oli kindlasti üks moenädala oodatud esinejatest: tema veidi humoorika alatooniga mustrite ja materjalide virvarr ammutas ideid nii popkunstist, tattoode tribal-motiividest kui ka rokokoost ja salongimeeleoludest. Külluslikult dekoreeritud rõivad ja  detailirohke stilistika olid selgelt loodud laval näitamiseks ja töötasid vaatemänguna hästi.

Kätlin Kaljuvee ja Stuudio Nahk tõi lavale stiilse terviku käsitööna valminud aksessuaaridest ja rõivastest. Rahuliku disainikeelega käekotte ja jalatseid ilmestas Kätlin Kaljuvee filigraansete illustratsioonidega rõivakollektsioon. Äramärkimist väärib kindlasti ka etendust ilmestanud animatsioon, milles Kaljuvee käekiri oli hästi äratuntav.