in

Tallinn Fashion Week 2013: Kolmas päev – Kuldnõel

Liisi Eesmaa. Foto: Stilist.ee

Kolmas päev Salme Kultuurikeskuses oli äärmiselt vaatemänguline. Peale selle, et nautida sai kohalike moeloojate värskeid kollektsioone, esitleti ja kuulutati välja ka Kuldnõela ja Hõbenõela võitjad. Sel aastal esmakordselt Tallinn Fashion Weeki raames toimunud Kuldnõela gala pälvis erakordset publikumenu, tuues rohkem kui viiesajast inimesest koosneva publiku ja kümnete kaamerate ette kuue moedisaineri loomingu.

Kuldnõelale nomineeriti kolm disanerit
Eesti mainekaim moedisaini auhind Kuldnõel antakse silmapaistvale moedisainerile loomingulise järjepidevuse eest vähemalt viie viimase aasta vaates, kusjuures peetakse silmas kollektsioonide kvaliteeti ja funktsionaalsust, ajakohasust ja ilu, lisaks pööratakse tähelepanu ka müügiedule ning ekspordivõimekusele.

Žürii koosseisus Signe Kivi, Kristina Herodes, Edward Köster, Urmas Väljaots ja Tanel Veenre nomineeris Kuldnõelale Liisi Eesmaa, Ülle Pohjanheimo ja Antonio, kellest viimane hinnatigi Kuldnõela vääriliseks.

Kuldnõela viis koju Antonio

Kuldnõela võitja Antonio räägib oma loomingust: „See kollektsioon on omalaadi sisekaemus ja kokkuvõte minu 15 aastat kestnud karjäärist. Koht, kus öelda STOP! Näha ja tunda on mõjutusi-mõjutajaid kõikidest minu eluperioodidest – muusika ja kunst koos. Aus mõtisklus selle üle, mis 15 aasta jooksul on toimunud. See kollektsioon on jätkuvas kujunemise protsessis – talle tekib nimi ja ta saab tõeliselt valmis sel hetkel, mil viimane modell on lavalt lahkunud.”

Hõbenõela esimene laureaat Vilve Unt

Kuldnõela kõrvale alates käesolevast aastast astunud uus auhind – Hõbenõel – anti välja viimase aasta eredaima sähvatuse eest meie moetaevas, tegemist on auhinnaga julge pealehakkamise, erakordse ettevõtlikkuse, särava idee ja energilise teostuse eest. Žürii valis Hõbenõela nominentideks Julia Korovina, Kriss Sooniku ja Vilve Unti. Hõbenõela võitis Eesti Kunstiakadeemia professor ja moekunstnik Vilve Unt.

Publiku lemmik selgus Facebookis

Facebookis mitu nädalat väldanud hääletuse tulemusena selgus ka publiku lemmik, kelleks oli Liisi Eesmaa. Tema särav kollektsioon on inspireeritud Kuldnõelast endast: lisaks nõelteravatele peaehetele säras kuld ka kangastes – teatraalsed ja futuristlikud kleidid olid perfektses veiklevas värviüleminekus erekollasest elektrisiniseni, mahutades värvipaletti ka puhta kulla.