in ,

Tallinn Fashion Week 2013: Esimene päev

Neljapäeval, 24. oktoobril alustas Tallinn Fashion Week Salme Kultuurikeskuses suurejoonelise moevaatemänguga. Kolme päeva jooksul näitavad kodumaised moeloojad enda värskeimad kollektsioone ning nautida saab ka Kuldnõela moeauhinna ajaloole tagasi vaatavat moenäitust «Reis läbi kuldse nõelasilma».

Esimesel päeval näitas oma kollektsiooni kuus disanerit. Absoluti stipendiaat  ning  Marin Sild esitles indiaani hõimudest inspireeritud meestekollektsioni. Tema tõlgendus kaasaegsest pärismaalasest  ei jätnud kedagi külmaks. Metalsed toonid, narmad, mustrite mäng ja tugeva karakteriga meesmodellid.

Moenädal ei piirdu sellel aastal vaid kodumaiste disaineritega. Oma kollektsioone esitlesid Peterburist  kohale tulnud Lilia Kisselenko ja Leonid  Alexeev.  Lilia Kisselenko kollektsioon esindas intelligentset tänapäeva naist. Mustas toonis kollektsioon näitas naise jõulisemat ning võimukamat poolt. Kaunid vormid ja kvaliteetsed kangad.  Leonid Alexeev esitles imelist ning keerukat manipuleerimist kangaga, mida kaunistasid bravuurikad ja mängulised detailid.

Diana Denissova ülimalt naiselik kollektsioon koosnes vaid kleitidest, mõeldud nii igapäevaseks kandmiseks, kontorisse kui ka peole. Tunda oli mõjutusi 1950. aastatest.

Ketlin Bachmanni graatsilises kollektsioonis kohtusid pitsivahud ning tumedad jõud. Aldo Järvsoo pani suurepärase lõpu moenädala esimesele päevale. Vaatemängulise show juurde kuulus hurmav visuaal ning leegitsevates tualettides modellid kandsid Tanel Veenre ehteid.