in

Suve must-have tooted

Ilm on viimasel ajal olnud üpris ilus, aga kahjuks mitte soe. Tuul ei väsi puhumast. Enne suve, ehk praegu, on õige aeg mõelda, kuidas suveks valmistuda. Toon teieni tooted, mis peaksid olema minu arvates kõigi suve must-have.

SPF – sun protection factor ehk päikesekaitse

UV–kiirgus ei hooli vanusest ja kahjustab ühteviisi nii noort, kui ka vana nahka. Nähtavatest vananemise märkidest on kuni 89% otseselt omistatav UV–le. Kui sa ei soovi oma kehal kanda tugevat UV-faktorit, siis osta näole eraldi kreem, millel on kõrgem SPF sisaldus. Lisaks võiks mõelda sellele, et suve algul tuleks kasutada veidi kõrgemat kaitsefaktorit ja alles hiljem madalamat. Ma räägin siin küll kreemidest, aga muidugi on valikus veel (kuiv)õlid, mis kaitsevad nahka ning samal ajal aitavad kiiremini pruuniks saada.

Enne ostu tee kindlaks enda nahatüüp!

Nahatüübid ja nendele vajalik kaitsefaktor:

I tüüp- heledad silmad, tedretähnid, päikesepõletus tekib alati, nahk läheb punaseks, kuid ei päevitu. Loomulik vastupanuaeg 5-10 min, soovitatav SPF alates 20.

II tüüp- blondid või punased juuksed, heledad silmad, nahk saab kergesti põletuse, kuid ka päevitub minimaalselt. Loomulik vastupanuaeg 10-20 min, soovitatav SPF alates 15.

III tüüp- saab mõnikord kerge põletuse, päevitub keskmiselt. Loomulik vastupanuaeg 20-30 min, soovitatav SPF alates 12.

IV tüüp- põletuse saab harva või mitte kunagi, päevitub kergesti. Loomulik vastupanuaeg 45 min, soovitatav SPF alates 4.

Kindlasti ärge unustage oma huuli, sest päike võib põletada ka neid.

SPF sisaldusega juuksehooldustooted

Võite kõigi juuksehooldustoodetega üle minna suvisele ajale või osta ainult juustessejäetav sprei/ kreem/ seerum/ õli, mis sisaldab päikesekaitsefaktorit. Minu arvates on juuste niisutamine üldse väga tähtis tegevus läbi aasta, suvel on see aga veel eriti oluline. Päike ja merevesi kuivatavad juukseid päris korralikult.

Kuma andev kehakreem

See on muidugi soovituslik, mitte kohustuslik, aga kes ei tahaks kumada nagu taevast alla langenud ingel! Tallinna Kaubamaja Ilumaailmast saab osta loodusliku brändi Burt’s Bees’i poolt pakutavat Radiance Body Lotion’it. Kindlasti ei näe nahk seda kasutades välja võlts.

Kergema konsistentsiga jumestuskreem või toonitud päevakreem

Enamus inimesi kindlasti ei kannagi suvistel päevadel jumestuskreemi, aga näiteks pulma- või õhtul väljaminekuks soovitan soetada kergema konsistentsiga jumestuskreemi või isegi toonitud päevakreemi. Siinkohal soovitaksin järgmisi tooteid: Chanel Vitalumiére Aqua, MAC Face and Body, theBalm Balmshelter Tinted Moisturizer. Muidugi saab olemasoleva jumestuskreemi ja päevakreemi kokkusegamisel toonitud päevakreemi, aga siis peavad need omavahel väga hästi sobima.

Puuder ja/ või meigikinnitus-sprei

Kui sa soovid suvel jumestuskreemi kanda ning tahad, et see ka piisavalt kaua kestaks, siis pead kindlasti lisaks kasutama ka puudrit. See kinnitab kreemjad tooted- ehk jumestuskreemi ja peitekreemi ning selle tulemusena püsib meik kauem. Teine variant on osta meigikinnitus-sprei – see on n-ö juukselakk meigi kinnitamiseks. Eestis on võimalik internetist tellida Model in a bottle spreid. Neid on õnneks kahte varianti- rasusele nahale ja tundlikule nahale. Oma klientide peal kasutan mõlemat- algul puudrit ja siis kinnitan spreiga.

Päikesepuuder

Jumekana ei ole kohatu kasutada ka veidi oranžikamat ja kumavamat päikesepuudrit. Siiski ei soovita ma päikesepuudrit, mis sisaldab säravaid osakesi. Kuma on ilus, aga diskopall ei taha keegi välja näha. Ilus ja satiinine päikesepuuder on näiteks müügil Accessorize’i poes. See on baked duo, kus ühel pool on päikesepuuder ning teisel pool highlighter ehk helendaja.

Värskendav sprei

Tulen tagasi naha juurde ja räägin teistsugusest spreist. Nagu kõik teavad, siis on suvel palav. Palju on räägitud Eviani spreist ja mina siin lehel ka Avéne termaalspreist. Minult on korduvalt küsitud, miks ma kulutan raha vee peale. Kui aus olla, siis on see mingil määral sõltuvusttekitav, kuna värskendava sprei tunne on nii mõnus. Hommikuti on kuivatava kraanivee asemel hea kasutada hoopis naha jaoks kasulikku vett ja spreitada õrn veepilveke näo peale. Seda tunnet peab ise kogema!

Võib-olla märkasite, et ma ei soovitanud kõige alguses kindlaid päikesekaitsekreeme ja –õlisid. Põhjus on selles, et ma ei ole eelnevatel aastatel nende peale väga rõhku pannud. Siinkohal pöördun lugejate poole –  äkki oskate teie midagi head soovitada? Nimetage üldse oma suve must-have tooteid.