in

Südameid sulatav Tenfold Rabbiti solist Andres Kõpper: “Eks ikka Oscari suunas!”

Tenfold Rabbiti nägus solist ja filmilavastaja Andres Kõpper on alles hiljuti meedia huviorbiiti lennanud noor härrasmees. Ta on välimuselt eeskujuks meestele ning ei jäta külmaks ühegi neiu südant. Uurisime lähemalt Andrese muusika, filminduse ja loomulikult rõivastuse kohta.

Äsja jõudis kinodesse sinu ja Arun Tamme värske linateos „Vasaku jala reede“ ning üha enam astute üles oma bändiga Tenfold Rabbit. Kas sinu jaoks on esikohal filmindus või muusika?
Hetkel tegelen mõlema asjaga suhteliselt võrdselt ning üht või teist ma liialt ei prioriseeri, kuid pigem võtan ma filmindust tööna ning muusikat hobina, kui vastupidi.

Kuidas hindad hetkel Eesti filmimaastikku?
Mulle tundub, et Eesti filmindus hakkab muutuma ning just selles suunas, kus ma seda näha tahaksin.Vasakult Arun Tamm ja Andres Kõpper filmi "Vasaku jala reede" esilinastusel Foto: Viktor Burkivski

Mille suunas sa filminduses pürgid?
Eks ikka Oscari suunas! Aga eks tegelikult hoopis selles suunas, et saaksin teostada oma visiooni võimalikult täpselt, mis aga nõuab tihtipeale rohkem ressursse ja aega, kui tavaliselt antud on.

Kuidas sa muusikani jõudsid?
Kas mäletad oma esimest klaveripala, mille ise komponeerisid? Ma ise hakkasin lugusid kirjutama alles siis, kui võtsin kätte kitarri (see juhtus kuskil põhikooli lõpuaegadel). Mäletan enam-vähem neid esimesi lugusid küll – mõni neist on tagantjärgi mõeldes üllatavalt morbiidne.

Milline on olnud kõige meelejäävam kontsert?Kas meenub mõni lugu seoses sellega?
Üks päris meeldejääv kontsert on meie koosseisu vana bändi, Ansambel Meeliku, esimene oma lugudega live Tapperis. Kuna ma olin bändimaailmas täiesti uus ning seal sünnipäeval esines mitmeid bände, siis mäletan, et soundcheck’ide ajal ja enne esinemist olin ma ikka korralikult sabinas. Aga see kontsert õnnestus niivõrd hästi, et pärast mõnda lugu tuli juba osa rahvast lavale tantsima, seega rock’n’roll oli kõva.

Kas sa lood muusikat ning filme pigem meelelahutuslikul eesmärgil või annad sellega edasi sõnumit laiemale üldsusele?
Pigem teen seda, mida ma teen, ikka meelelahutuslikul eesmärgil, mitte otsese plaaniga muuta maailma. Aga eks kindlasti ammutab kuulaja/vaataja igast teosest oma sõnumi selle kohta, kuidas ja miks ma miskit teen.

Mis lugu on sinu hetkelemmik?
Hiljuti kuulasin palju sellist lugu nagu Blawan „Getting me down“ .

Kuivõrd panete bändisiseselt rõhku lavalisele väljanägemisele?
Eesti Laulu ning Noortebändi ajal panime rõhku päris arvestatavalt, kuid nüüd tuleb see pigem naturaalselt, aga vist tänu sellele ,et oleme enam-vähem välja mõelnud, mis piiridest võiksime kinni hoida.Tenfold Rabbit kooseisus Rain Parve, Andres Kõpper, Meelik Samel, Matrin Petermann Foto: Jelena Rudi

Kui palju erinevad sinu igapäevased rõivad lavariietusest?
Kui Eesti Laul välja arvata, siis suurt vahet ei ole.

Kuidas iseloomustaksid enda rõivastiili?
Saturatsioonita konservatiivne indie.

Kuidas on muutunud sinu riietumisstiil läbi aegade?
Nooremana ma nii kitsaid pükse ei kandnud. Kogu riietusstiil oli ennemasti rohkem lohva ning halvemini istuvam. Üldjoontes samamoodi konservatiivne, nagu praegu.

Mida pead oma suurimaks moeapsuks?
Katkiseid jalanõusid.

Millisena kujutad ette oma elu viie aasta pärast?
Ei kujuta absoluutselt ette. Arvestades seda, mis on toimunud viimase viie aasta jooksul, võib järgneva viie aasta jooksul juhtuda kes teab mida.

Mis on lähiajal plaanis – on tulekul mõni kontsert või filmiprojekt?
Suvel tuleb filmimisele üks uus projekt. Suurematest kontsertitest võib välja tuua Rabarocki ning Õllesummeri, kus me lavale astume. Päris lähiajal, mai alguses, astume lavale ka Mailaulul.

Kindlasti läheme kõik Tenfold Rabbitit kontsertitele kuulama, nautides nii muusikat kui silmailu! Seniks soovime Andres Kõpperile palju edu tulevikuplaanide täide viimisel!

Vaata lahedat lindistust R2 stuudiost.