in

Stuudio Nahk – uus eestimaine jalatsibränd

Stuudio Nahk on disainjalanõusid ja aksessuaare tootev bränd, mille väärtuspakkumiseks on unikaalne disain ning jalga toetav ehitus. Brändi kontseptsiooni võtmesõnadeks on põhjamaine askeetlik stiil, puhtad vormid, kvaliteet ja isikupärasus.

„Eestis on disainjalanõude valik äärmiselt piiratud. Enamus inimesi, kes soovivad omada originaalseid jalavarje, suunduvad neid otsima välismaale. Meie tahame silmapaistvat valikut pakkuda ka Eestis,“ põhjendab Stuudio Nahk disainer Karin Kallas brändi loomist.

Jalanõude ja aksessuaaride valmistamisel on rõhk asetatud käsitööle ning nahkmaterjali headele omadustele. „EKA-s on väga materjalikeskne õpe, seega on naha hea tundmine kindlasti üheks minu eeliseks ja muudab jalatsi valmistamise lihtsamaks. Paraku EKA-s otseselt jalatsidisaini eriala ei ole, seega olen ise õppinud läbi workshoppide ja praktikate,“ ütleb Kallas.

Jalanõude käsitööna tootmise eeliseks on protsessi kontrollitavus, mis tagab kõrge kvaliteedi. Samuti on võimalik arvestada individuaalse kliendi mõõte ja vajadusi. Stuudio Nahk eesmärgiks on toota jalatseid, millel on väline ilu ja sisemine mugavus tasakaalus. „Tahame lähtuda loomulikkusest, kuid samas ei unusta kaasaegset välimust ning isikupära,“ ütleb Kallas.

Stuudio Nahk disainer Karin Kallas on EKA nahakunsti magistrant. Moedisaini suunal on ta end täiendanud aasta Itaalias, Milanos. Praktikal on Kallas olnud Ivo Nikkolos ning ZoFAs, mis on Riias asuv käsitööjalatsite stuudio. Oma varasemaid aksessuaarikollektsioone on ta esitlenud ERKI Moeshowdel. Stuudio Nahk ärilise poole eest vastutab Erik Past.

Stuudio Nahk on oma uusima projekti – ortopeedilise lisaväärtusega disainjalanõude idee – esitanud ka Hooandja ühisrahastusplatvormi, eesmärgiga leida kollektsiooni loomise jaoks lisarahastust. Hooandja on Eesti oma ühisrahastus keskkond, mille kaudu saavad erinevad põnevad (loome)projektid koguda toetust

Ideeks on luua jalatsikollektsioon, milles oleks tasakaalus mugavus ja ilu. „Oleme seadnud endile eesmärgiks kevadel esitleda uut jalatsikollektsiooni, kus kõik tooted arvestaksid kohaliku elanikkonna jala iseärasustega ja samas näeksid kaunid välja,“ ütleb disainer Karin Kallas uue projekti kohta.

Oma panuse saad anda SIIN.

Rohkem infot:
www.karinkallas.com
www.facebook.com/stuudionahk