in

Siison Market avab uksed müües Liisi Eesmaa ja tuntud Eesti moeblogijate riideid ja aksessuaare

Kodumaine moe- ja ilukaupade veebipood Siison.ee avab kaheks nädalaks virtuaalse moeturu, kus saab osta Eesti moekate inimeste kasutamata või vähekasutatud riideid ja aksessuaare. Virtuaalne moeturg – Siison Market – on esimene sellelaadne ettevõtmine Eestis, kus tuntud moetegelased oma riided ühises veebipoe keskkonnas müüki panevad.

Kahe nädala jooksul leiab Siison Marketist esemeid moedisaineri ja stilisti Liisi Eesmaa kogust. Samuti on oma riided, aksessuaarid ja ehted müügiks välja pannud neli kohalikku moeblogijat – Merily Leis (www.sequinblog.com), Britta Talving (www.brittatalving.com), Helene Vetik (www.uustuus.blogspot.com) ja Aljona Sokolovskaja (www.ohimsoobsessed.blogspot.com).  

Siison.ee kaasasutaja Matthias Vutt ütleb, et kuigi erinevaid moeturge on Eestis korraldatud varemgi, siis veebikeskkonda pole sellist ettevõtmist antud viisil keegi veel toonud. “Siison Market on eelkõige mõeldud moeteadlikele ja sotsiaalselt aktiivsetele naistele, kes on aegade jooksul on garderoobi erinevaid riideid ja aksessuaare kogunud, mida nad praegu enam omada või kanda ei soovi.” Kuigi esialgu on Siison Marketi näol tegemist pilootprojektiga, siis tulevikus plaanib virtuaalne moeturg pakkuda kõikidele soovijatele head ja mugavat võimalust oma riideesemed, ilma kuhugi kohalesõitmata ja osalustasu maksmata, veebikeskkonda üles laadida ning selle eest natuke tasu teenida. Logistika, pakendamise ning ostja ja müüja vahelise arveldamise võtab Siison.ee enda kanda.

Ka osalejad ise pooldavad taaskasutust ja kiidavad algatatud ideed. Moedisainer Liisi Eesmaa usub, et ühel korralikul rõival on kindlasti rohkem kui üks elu ja Siison.ee algatatud ettevõtmine on Eesti mõistes ka parajalt värske.Virtuaalsel moeturul kaasalööjad leiavad, et tegemist on ühe ütlemata mugava võimalusega enda jaoks oma aja ära elanud esemetele uus kodu leida. Ära jääb taaskasutuspoodidele omane riidehunnikute sorteerimine, et nende seast endale midagi sobivat leida. E-poes saab terve valiku ära vaadata vaid paari hiireklikiga. Seega on ostlemine tehtud mugavaks nii ostjatele kui müüjatele.

Siison Market on üles seatud veebipoe Siison.ee lehel ning jääb üles kuni augustikuu alguseni.