in ,

PAGANISMIST TÄNAPÄEVANI – GUILD’I KOLMAS KOLLEKTSIOON

*

Kõik, millega ristub me tee

talletub , kasvab, kujundab

kuis me näeme maailma

iseend ja teisi

ent ometi, Oleme nood Samad

igavesti Igavesed

*

Kodumaine moebränd GUILD andis äsja välja talvise kollektsiooni Chapter Three, mis vestab maarahva loost paganismist tänapäevani.

Käredale pakasele vastu astuvas kollektsioonis on põimitud soojad villakangad nii käsitsikootud rõngasrüülike kudumite kui ka vooderdatud teksakangastega ning tulemus on uljalt lummav. Sundimatu ent siiski kergelt noobel lähenemine streetwear’ile, peegeldab ajastute ja kultuuride ühtesulamist – minimalistlikest esiemade tanudest, sovietlike dändide ja pöörase tänapäevani.

“Hiied ja tanuga õnnistet pruudid. Ordud, ristid ja rüütlid, mis niitsid loodusega ühes elavaid esiisasid just kui meie täna metsasid ja laasi.. Gustavid-Nikolaid, Leninid ja Stalinid, raudsed eesriided, viru ärikad ja vabaduse metsik, joovastav tulek – see kõik elab ja hingab meis. Kõik, millega ristub me tee. Kõik, millega pistsid rinda me esivanemad. Kõik, mis puudutab ükskõik keda ükskõik kus – talletub ja vormub ka meis, sest me oleme Üks, läbi ja lõhki.” – heidab värskele kollektsioonile valgust GUILDi peadisainer Joan Hint.

Loodud 2010 aastal Sten Kariku ja Hinti poolt, on GUILDi eesotsas ka mõned aastad tagasi liitunud hurmav musketär Peep Vähi. Kolmiku peamiseks eesmärgiks on meisterlikkus koos eetilise muutusega – kaasaegne ent ajatu rõivakunst, mis tehtud vaid naturaalsetest materjalidest tõeliselt harmoonilises keskkonnas.

Kõik GUILD’i rõivad valmivad käsitööna Tallinnas asuvas gildimajas ning kollektsiooni enesega on võimalik tutvuda GUILDi salongis Toom-Rüütli tänaval. Samuti on kollektsioon osaliselt saadaval ka värskelt valminud veebipoes store.guild.ee ja Tallinn Design House’s.

MEN

Rohkem infot ja kauneid kunste GUILD’i sotsiaalmeedia kanalitel:

www.instagram.com/guild

www.facebook.com/guild

WOMEN