in

Omanäoline DIY moeblogija Kirsten Nunez aka Studs-n-pearls.com

Kirsten Nunez Foto: studs-and-pearls.com

Kirsten Nunez on newyorklane, kes hoolimata oma edust veebimaailmas on endiselt armas, soe ja sõbralik suhtleja. Ta peab DIY moeblogi Studs and Pearls ja tänu sellele on tema projekte kajastatud mitmetes ajakirjades ja veebiväljaannetes nagu CNN Living, ReadyMade Magazine, StyleNet jpt. Uurisime Kirstenilt tema tegemiste ja tuleviku kohta.

 

1.Kirjelda end lühidalt Eesti lugejaskonnale…
Minu nimi on Kirsten ja ma pean DIY (tee ise tõlk. do-it-yourself, edaspidi DIY) moeblogi nimega Studs and Pearls. Hetkel elan New York’is, kus ma töötan About.com’is stiiliosakonnas, lõpetan kooli  ja teen erinevaid DIY moeprojekte.Lisaks osalen mitmetes kõrvalprojektides, mis on seotud DIY’iga ja moega. Ma armastan loomingulisust.

2.Kui kaua oled sa tegelenud DIY’ga?
Olen teinud DIY projekte kogu oma elu. Algkassides olin mina see, kes tegi vahetundides käevõrusid. Enamus riided, mida ma gümnaasiumi ajal kandsin, olin ma ümber  õmmelnud kasutatud riietest. Loomingul on väga suur osa minu elust juba väiksest saati.

3.Millal otsustasid alustada blogipidamist ja miks just DIY blogi ?
Ma otsustasin blogimist alustada kuna tahtsin jagada oma tehtud projekte teistega. Kõik, mida ma blogis näitan, teen ma niikuinii, see on lihtsalt ideaalne viis jagamiseks oma ideid.

4.Kust sa tavaliselt oma riideid ostad ning kui paljud neist on ümber disainitud sinu poolt?
Ma ostan oma riideid paljudest kohtadest. Ma olen alati aldis vaatama poodidesse, mis võivad tunduda ootamatud või mittesobilikud minu stiiliga. Lisaks ma ostlen paljudes veebibutiikides ja tüüpilistes kaubanduskeskustes, kuid ma olen väga valiv kauba suhtes. Kui ma saan mõne eseme stiliseerida unikaalsel moel ja tõsiselt armun sellesse, siis ma ostan selle olenemata kust see pärit on või kelle poolt disainitud. Siiski, paljud minu riided ja aksessuaarid on pärit kas teiseringikauplustest või on ümber disainitud minu poolt. Hetke seisuga võin öelda, et umbes 50% minu rõivastest on ümber disainitud.

5.Kuidas iseloomustaksid oma stiili?
Ma armastan naiselikku stiili segatuna n-ö karmimate elementidega. Mu stiili iseloomustab kõik, mis on klassikaline, kuid mitte liiga täiskasvanulikult küps – siiski nooruslik ja mänguline. Mõned mu lemmikrõivad on näiteks  türkiisitooni pintsak, liibuv pitskleit ja teksajakk, millel on nahkvarrukad(üks DIY projekt blogis). Tavaliselt püüan ma lahutada oma mõtteviisi kindlatest moevoogudest ning kanda lihtsalt seda, mida ma armastan.

6.Mida sa arvad kiirmoest?
Selles pole miskit halba ning see ei kao kuhugile, olenemata kui tähelepanuväärseks DIY liikumised saavad. Kusjuures tänu massimoele saavad inimesed aru, mida nad tõeliselt armastavad kuna see annab inimestele võimaluse eksperimenteerida käsitöö ja ümbertegemis projektidega.

7.Mis sulle kõige enam meeldib DIY juures?
Ma armastan seda, et igale aspektile DIY projektis saab inimene anda omanäolise ja personaalse panuse.Isegi step-by-step õpetuste puhul, sest see on puhtalt inimese enda asi, kas ta järgib täpseid juhiseid või mõnel hetkel liigub hoopis omas suunas ja teeb asja omamoodi. DIY ilu peitub selles, et iga osa projektist on totaalselt omanäoline ja sinulik.

8.Milliseid blogisid sa ise kõige enam jälgid?
Mõned mu lemmikutest on Oracle Fox, The Sartorialist ja A Beautiful Mess. Lisaks jälgin paljusid kunsti-, ilu- ja käsitööblogisid.

9.Kuidas on blogi avardanud su võimalusi ja mõtlemist?
Blogipidamine on kindlasti julgustanud  rohkem olema loominguline ja tegema samme väljaspool kasti. Mu blogi on andnud mulle võimaluse jagada seda, mille suhtes ma tunnen tõelist kirge. Olen tutvunud paljude imeliste inimestega ning mul on olnud au olla osaline mitmetes koostööprojektides erinevate firmade ja organisatsioonidega.

10. Millisena näed ette tulevikku ning kirjelda meile oma ideaalset karjääri.
Peagi lõpetan kooli toitumise alal, seega mingil hetkel olen ilmselt seotud toitumispetsialisti tööga. Ideaalne töö minu jaoks oleks kui saaksin teha seda mida armastan, või nende kahe kombinatsioon ja olla lihtsalt õnnelik. Olenemata, mil määral on DIY mood seotud minu tulevikukarjääriga, tegelen ma sellega ka tulevikus ja see ongi kõik, mida soovida.