in

Noor ja ambitsioonikas fotograaf Anrike Piel

Anrike inspireerib oma peale hakkamisega paljusid fotograafia huvilisi. Uurisime, kuidas  toimib  üks korralik fotosessioon.

1.Kaua oled pildistamisega tegelenud?
Pildistamise avastasin enda jaoks juba umbes 13-14 aastaselt. Alguses tegin pilte vaid endast, aga kuna sain palju tähelepanu, tuli tahtmine veel ja veel midagi teha. Järgmisena võtsin ette sõbrannad, ning nüüd umbes aasta olen pildistanud modelle koos reaalse tiimiga.

2.Kuidas sa ’’õppisid’’ pildistama?
Mida rohkem pildistada, seda rohkem arened ja õpid. Mul on seda arenemisruumi veel küllaga, aga kasvõi paar kuud vanu pilte vaadates, on muutus märgatav.

3.Kust ammutad inspiratsiooni?
Kõige rohkem inspireerivad mind huvitavad inimesed, emotsioonid ja reisides nähtud erinevad kultuurid ning elamistingimused. Muidugi saan ka inspiratsiooni headest filmidest, piltidest ja igapäevaelust

4.Kuidas valmistad ette fotosessiooni?
Teen moodboardi, kuhu kleebin pildid, mis inspireerivad teatud teemat/stiili ning kirjutan juurde ka märkmed. Otsin sobiva asukoha pildistamiseks, tiimi, kellega arutan läbi ideed ja kuna viimasel ajal on tiim olnud väga inspireeriv ja andekas, täiustavad ka nemad minu plaane. Ja lõpuks valime välja sobivad modellid.

5.Kas plaanid ka fotograafiat õppima minna?
Praegu on minu plaan minna välismaale praktikale kogenenud fotograafide juurde ja neilt õppida. Kas ka ülikooli minna, seda hetkel ei tea.

6.Millist tehnikat kasutad?
Kasutan canon eos 5d mark II + canon ef 24-105mm f/4.0 L IS USM, reflektorit. Vahel laenutan ka erinevat tehnikat.

7.Milline on olnud su meeldejäävaim sessioon ja  miks?
Minu enda siiani lemmik sessioon oli 2011 Miss Estoniaga. Tiim oli super ja ilma/asukohaga poleks paremini vedanudki. Ning piltidega jäin ka väga rahule, mida ei juhtu tihti.
Ning üks äpardusterohkemaid sessioone, kus modellid pidid miinus kraadidega 100a vanas keldris paljajalu külmetama. Enne pildistamisega alustamist põlesid keldrikorruse korgid läbi ja peale asukoha vahetamist panime ühe kontori tuletõrjealarmi tööle kogemata.

8.Kolm sõna, kuidas iseloomustad enda stiili?
Ma arvan, et mul ei ole veel täielikult stiili välja arenenud. Enda albumeid vaadates, leidub neis palju erinevaid stiile. Aga mida igalt pildilt võib näha on naiselikkus, sõltumatus.

9.Millisena näed enda tulevikku?
Enda unistustes näen end reisimas üle maailma, tegemas koostööd suursuguste inimeste/brändidega.

10.Kust leiad vajaliku tiimi modellid, jumestajad, juuksurid, stilistid?
Tutvuste kaudu, blogid, agentuurid ning inimesed võtavad minuga ka isiklikult ühendust või soovitavad tuttavaid.

11.Mida julgustavat oskad öelda noortele, kes soovivad fotograafiaga tõsisemalt tegelema hakata?
Peab olema enesekindel, kriitikale vastuvõtlik, laimamisest mitte välja teha, vaadata fotograafiaga seotud filme.. Otsida allikaid, millest õppida, areneda.

Külasta   Anrike kodulehte ning ole kursis ka Facebooki fännilehega.

Vaata ka Anrike töid allolevast galeriist.

[nggallery id=15]