in

Mood ja androgüünsus

Androgüünsus, kui soo eiramine. Transseksuaalsed modellid ja kuulsused, kes kannavad meesterõivaid ja rokivad vanaisa garderoobist leitud riideesemeid. Kas moetööstus ja maailm on hakanud võtma asja vabamalt? Kui vaadata tänavapilti, siis ka paljud paljud noored naised ja tüdrukud, armastavad androgüünset stiili: kurguni kinni nööbitud särgid, XL- suuruses püksid, pintsakud, lipsud jne. Miks? Kas see peegeldab eneseteadlikkust? Iseseisvust? Mässu soolise diskrimineerimise vastu? 

Populaarsed on tänapäeval ka modellid, kes tihtipeale esindavad moemaailmas kahte sugu. Üks kuulsaim neist on kindlasti ilma teinud pikkade blondide kiharatega noormees Andrej Pejic. Ta on reklaaminud nii naiste kui ka meeste rõivaid ning tipuks on Hollandi brändi Hema  rinnahoidjate reklaamfotod. Üsna šokeerivalt mõjus ka androgüün Stav Strashko Toyota reklaamklipp, mida näed siit! Kuid nimetamata ei saa jätta modelle nagu Agyness Deyn, Lea T ja Freja Beha Erichsen.

Andrej Peijc rinnahoidja reklaamis.

Kuid modellid pole ainukesed, kes armastavad pealtnäha vahelduseks sugu vahetada. Androgüünideks on nimetatud näiteks Marlene Dietrich, David Bowie, Annie Lennox. Ka tänapäeval armastatud näitlejanna Emma Watson, mõjub oma poisipea ja tihtipeale maskuliinsete rõivastega üpris poisilikult.

Tunnustatud moeloojad aga armastavad samuti androgüünset stiili. Kui vaadata mõjukate moemajade viimaseid kollektsioone, näeme, et maskuliinne ja enesekindel naine on endiselt kuum sõna.

Vasakult: 3.1 Phillip Lim, Chalayan, Anthony Vaccarello

Vasakult 3.1 Phillip Lim, Chalayan, Anthony Vaccarello

Head lugejad, mida arvate androgüünsest stiilist?