in

Modell Helena Õun sööb peamiselt taimetoitu

Helena Õun on noor naine, kes on aastaid tegelenud modellindusega ning mööda maailma ringi reisinud.  Uurisime, kuidas vormis püsida ning kui glamuurne elu moemaailmas tegelikult on.

1. Kuhu riikidesse modellindus sind viinud on?
Olen reisinud kogu üle Aasia; Jaapan, Lõuna-Korea, Hiina, Hong-Kong, Tai ja Euroopas töötan ka Milaanos

2. Lemmik linn ning miks?
Milaano on minu jaoks kindlasti südamelähedane, peale seda aastat mis ma seal elasin. Väga kodune ja armas aga lemmik linnaks võiksin siiski nimetada Hong-Kongi. Hong-Kong on tõeliselt värviline ja täis elu. Sealne atmosfäär lihtsalt paneb sind seda linna armastama.

3. Kõige meeldejäävam pildistamine?
Tokyos 2011 suvel, Shel’tteri kampaani pildistamine sügis/talv. Õues oli pea 40C kuuma, pildistamine ja ka video shooting toimus mägedes kesk Jaapanis. Päike paistis lagi pähe ja seal me olime paksud talve riided seljas. Et keegi modellidest kokku ei kukkuks oli igal modellil oma assistendid vihmavarjude, külmakottide ja jäisete spreidega, et meie keha temperatuur normaalsena hoida. Mõni hetk oli ikka päris ekstreemne. Aga seltskond oli meil väga vahva ja kõik koos suutsime need rasked tööolud muuta üheks tõeliseks meeldejäävaks päevaks.

4. Millised on inimesed moemaailmas?
Moemaailm on ikka tõeliselt kirju. Inimesi on äärmusest äärmuseni. On kliente kes võtavad modelle tõesti nagu nukke. Neid üldiselt ei huvita mida sa tunned ja nemad tahavad saada kätte lihtsalt lõpp tulemuse. Mul olnud rõõm töötada suuremalt osalt siiski meeldivate inimestega. Ma arvan, et kui klient tagab kõikidele meeldiva keskonna tööl siis on ka lõpp tulemus parem. Enamus disainerid või fotograafid on siiski kõik ikka täiesti omaette karakterid ja ma arvan, et neid ei saagi lahterdada kuidagi. Väga huvitav on alati töötada erinevate fotograafide ja disaineritega ning üritada nende visioone mõista ja siis ka selle järgi töötada. Euroopa moemaailma inimesed on ikka veidike nina püsti aga Aasia turul ollakse rõõmsamad, õhustik on siin meeldivam ja klient austab su tööd siin rohkem. Euroopas on moepealinnad tüdrukuid täis kes oleks nõus tegema pildistamisi kas või ilma rahata, seal klienti ei huvita sinu soovid ja tahtmised. Kui sulle miski ei sobi siis klient teab, et ta saab sekunditega uue peaaegu samasuguse tüdruku asemele.


5. Mis on modellinduse juures kõige raskem?

[to_like id=”4024″]

Tihti peale on üle kümne tunnised tööpäevad ja kui neid satub olema mitu päeva järjest, siis magamata ööd on minu jaoks isiklikult päris rasked. Samuti kaks numbrit väiksematest kingadest on jalad katki. Juuksuritele meeldib juuksed lokki keerata, spreiga üle lasta ja siis avastada, et ikka sirgena oleks parem. Tavaliselt peale selliseid töid kukub ikka kenasti juukseid peast välja. Siukeseid pisi asju on ikka küll ja küll aga samas ma arvan, et need väikesed raskused on ületatavad. Ei saaks ka öelda, et on kerge olla eemal oma kodust, perest ja sõpradest. Sa leiad ennast tihti hoopis teistsugustes kultuurides, pead harjuma teistsuguste kommete ja tavadega. Modelli enamus elu möödub üksinda koos kohvriga linnast linnna lennates aga kõik see on seda väärt. Usun, et selliseid töid on maailmas vähe mis võimaldaksid mul nii palju reisida, näha huvitavaid kohti üle terve maailma, saada nii palju erinevaid kogemusi ja kohtuda kümnete huvitavate inimestega iga päev.


6. Kas narkootikumid on modellide seas levinud?
Ausalt öeldes võin öelda, et ei ole. Kindlasti on seltskondi kus võib seda ette juhtuda, aga tavalise modelli igapäeva elus narkootikume kindlasti ei kohta.

7. Millega plaanid tegelema hakata kui modellikarjäär läbi?
Peale kooli lõpetamist on mul olnud ikka igasuguseid ideid mida ma võiksin edasi õpima minna või teha. Pea iga aasta alustan ma mõne uue ideega. Olen tohutult ebastabiilne teatud asjades ja olen tänulik, et mu elus on modellindus hetkel millele süveneda. Mõned aastad tagasi oli ikka soov tegeleda millegiga kunsti vallast aga aastate möödudes on mu plaanid ikka muutuvad. Ma ei tahaks veel mingeid kindlaid otsuseid langetada, sest ma olen alles nii noor ja kogu maailm mu ees valla. Tegelen modellindusega nii kaua kui võimalik, eks siis näeb kuhu mu elu mind viinud on selleks hetkeks ja mis huvid mul on. Ma üritan elada päev korraga ja mitte asju ette planeerida.

8. Räägi lähemalt oma toitumisest ning kuidas püsid vormis?
Tervislik toitumine on suur osa vormis püsimisest. Ma armastan trenni tegemist, aga  kiire elu tempo tõttu see võimalus puudub. Üritan ennast ikka liigutada igal vabal hetkel mis mul on. Kui aga päevad tööd täis siis tuleb tähelepanu pöörata sellele, mida ma söön. Suurem osa mu toidust on siiski taimne aga jälgin väga hoolikalt, et mu keha saaks igapäevaselt kõik vajalikud toitained kätte. Olen suur mereandide ja kala armastaja ning nemad leiavad tihti koha mu toidulaual. Ma ei söö loomaliha, nisu tooteid, ei tarbi alkoholi ja hoian eemale kõiksugustest säilitusainetega toodetest.

9. Sinu nipid..kuidas püsid hommikuti värske?
Peale silmade avamist ma esimese asjana mõtlen kui tänulik ma olen, et mul taaskord üks põnevust täis päev ees ootamas. Jääkülma veega nägu pesta on tõeliselt värskendav ja hea ärataja. Ma alati ärkan vähemalt poolteist tundi  või isegi kaks enne kodust väljumist(mis iganes kell see ka ei oleks) Ma vajan aega, et rahulikult toimetada ja endale hommikusöök valmistada. Mulle ei meeldi hommikuti kiirustada ja tormata, see tekitab sellise äreva enesetunde mis pole kohe kindlasti hea algus päevale. Hommikusöök ja kohvi! Kohvi on minu jaoks hommikul lausa kohustuslik, see annab tõelise alguse päevale!. Kui mul võimalust on(ehk enamasti Eestis olles) siis ma kindlasti peale hommikusööki panen endale spordiriided selga ja lähen teen ühe mõnusa 6-8km powerwalki.

10. Asendamatud ilutooted?
L´Oreal Volume Million ripsmetušš, YSL Touche Éclat ja kindlasti Ingli Pai näovesi.

11. Mida ütleksid innustuseks algajale modellile?
Ole enesekindel, sest just see teeb sind kõige ilusamaks. Esimesed aastad on rasked ja tuleb väga kannatlik olla. Hoia silmad lahti ja ürita igast kogemusest midagi õpida. Ära kuula mis teised sinu ümber ütlevad või kommenteerivad ja tee nii nagu süda ütleb. Kõige tähtsam on endasse uskuda, ise ennast usaldada ja alati naeratada!

[/to_like]