in

Milliseid samme noorena teha, et näonahk kestaks võimalikult kaua ilusana?

Vananemine on paratamatus. On olemas mõned viisid, kuidas vananeda kaunilt ning väärikalt. Kui soovid teada, milliseid samme peaks noorena tegema või mida ei tohiks teha, siis loe edasi!

Fakt on see, et mitte ükski kreem ei pidurda vananemisprotsessi ning kortsude teket. On olemas mitmeid viise, kuidas kortsude teket leevendada ja et need ei muutuks väga sügavaks.

Ma usun, et kõik on kuulnud reeglist, et peab kandma päikesekreemi, mis kaitseb nahka kahjulike ultraviolettkiirguste (UVK) eest. Soovitan lugeda seda artiklit, et aru saada päikesekreemi olemusest. Soovitatavalt võiks kaitsefaktorit kanda aastaringselt, aga pean tunnistama, et mina ei kanna seda talvisel ajal. Õnneks on minu jumestuskreemis olemas spf 15 ( spf- sun protection factor ). Kevadel ja suvel peaks kindlasti kaitsefaktorit kandma. Päikesekaitsekreemi kasutamine aitab ära hoida ka pigmendilaigud ning elastsuse kadumise nahast. Muide, kuiva nahaga inimestel tekivad kortsud kiiremini, seega nemad peavad veel eriti hästi oma naha eest hoolt kandma.

Soovitavalt võiks magada selili, sest pea on üpris raske. Kui magada pidevalt ühe külje peal, siis just sellele näopoolele tekivad kortsud arvatavasti kiiremini. Kas oled tähele pannud, et ärkad vahel üles ning avastad padjajäljed oma näost? Tegelikult on see kortsude aeglane valmimine. Kui teile väga meeldib magada külili või isegi kõhuli, siis soovitan osta siidist padjapüür, mis on väga pehme. See on väga kasulik nii näonahale kui ka juustele.

Näonaha igapäevane hooldus on samuti väga tähtis. Soovitan kiiremas korras kindlaks teha, mis nahatüüp teil on ning soetada sobilikud hooldusvahendid. Kurb on kuulda või näha, kui keegi on oma naha üle kuivatanud. Niisutus on väga tähtis tegur, et nahk säiliks võimalikult kaua elastsena.
Inimesed, kes kannavad meiki, peavad selle õhtuti täielikult eemaldama. Öösiti nahk uueneb ning ta ei saa seda teha, kui mingisugune kiht blokeerib. Tänu sellele tekivad näiteks ummistunud poorid. Meiki soovitan eemaldada meigieemaldiga, näopuhastusgeeliga ning toonikuga. Väga hea abimees geeliga näo pesemisel on pehme näohari. Mina kasutan näiteks The Body Shop’i oma.

Tahan veel rõhutada korralikku toitumist. See nõuanne on samuti mitu korda läbi räägitud, aga siiski on mitmeid inimesi, kes jälgivad väga vähe, mida nad söövad ja joovad. Minu jaoks on näiteks väga tähtis vee joomine. Teen seda sõna-sõnalt hommikust õhtuni, sest mul tekib tihti janu. Vahel mõtlen, et see tegevus mind elus hoiabki. Kindlasti tuleb vett juua mõõdukalt ning mitte üle pingutada. Samuti peab arvestama sellega, et ka toidus on mingil määral vett.
Täpsemalt ma hetkel toitumisest ei räägi, aga kord päevas peaks kindlasti sooja toitu sööma ning ka võimalikult palju värskeid köögi- ja puuvilju.

Lõpetuseks soovitan teil elu nautida ning olla nii positiivne kui võimalik. Naer on terviseks!