in

Milliseid kinoelamusi pakub 16. Tallinna Pimedate Ööde Filmifestival moehuvilistele?

Juba kuuendat korda on PÖFFi pimedatesse öödesse põhjust suunduda ka moehuvilistel, sest selgi aastal kutsuvad kinosaalide helendavad ekraanid neid moefilme nautima. Väga populaarseks kasvanud programm koosneb seekord viiest värskest dokumentaalfilmist, mis moevaldkonna erinevaid tahke kajastavad.

Kui nüüdisaja tuntuim ja võimukaim moeajakirja peatoimetaja on Anna Wintour, siis mõni aastakümme tagasi oleks ta kahtlemata alla jäänud Diana Vreelandile. Diana töötas ajakirjades Harper’s Bazaar ja Vogue, kus tekitas kõrvalseisjates imetlust ning alluvate seas ahastust. Film „Diana Vreeland: silm peab rändama” toob vaatajateni unikaalseid kaadreid selle silmapaistva moeikooni elust.

Kui kohtad mõnd tõeliselt ekstsentrilist meesterahvast, siis võib olla peaaegu kindel, et ta töötab moevaldkonnas. Igatahes kinnitab seda (eel) arvamust ka itaalia verd moelooja Bruno Ierullo, kelle esimese kollektsiooni valmimist jälgib dokumentaalfilm „Materiaalne edu”. Rõivadisainer, kelle kollektsioon on sama värvikirev kui tema isiksuski, suudab ühe minuti jooksul nii naerda, nutta, vaimustuda kui masendusse langeda. Bravissimo, Bruno!

Dokumentaalfilmid „Otsides ilu” ja „Näost: supermodellid enne ja nüüd” jutustavad modellimaailma võludest ja valudest, seda nii alles modellikarjääri alustavate noorte neidude kui ka oma hiilgeaegu nostalgiliselt meenutavate endiste tippmodellide kaudu.

Suurem tähelepanu on alati langenud naismodellidele, naistele loodud kollektsioonidele ja naistele rõivaid kujundavatele disaineritele. Aeg on seda muuta! „Ühe mehe lugu” jälgib 12 aasta jooksul disainer Ozwald Boatengi, kes riietab kuulsaid meesterahvaid. Film ei jälgi ainult tema töiseid tegemisi, vaid näitab ka seda, kuidas edukas karjäär eraelule võib mõjuda.

Rohkem infot: 2012.poff.ee