in

Miks pole enamik poes müüdavad deodorandid kasulikud?

Tänapäeval leiab poest higistamisvastaseid tooteid, mis enamasti lubavad higistamise täielikult peatada. Need samad tooted sisaldavad aga alumiiniumi ja ei ole kuidagi meie tervisele kasulikud.

Deodorandid, mis ei sisalda alumiiniumi, on loodud selleks, et kaenla alt kaotada bakterid, mis tekitavad ebameeldivat lõhna. See on ilmselgelt palju loomulikum protsess. Samas on ka looduslike deodorantide leidmiseks vaja teha samamoodi uurimustööd, nagu kõigi teistegi toodete puhul.

Enamik kaubanduslikud deodorandid sisaldavad mitmesuguseid karme kemikaale, mis on kahjulikud meie tervisele. Üks neist on alumiinium, mis on mürgine ning võib potentsiaalselt nõrgestada meie organismi, mispärast ongi tänapäeval põhirõhk just sellel ainel. Mitmed inimesed on alumiiniumi ja teiste mürkainete vastu allergilised. Alumiiniumit on seostatud näiteks krampide, Alzheimeri tõve, neeruprobleemide, rinnavähi ja luu moondumise häirega.

Alumiiniumivabu deodorante leiab näiteks looduslikest netikaubamajadest ja looduspoodidest, kuid hästi töötavaid deodorante on kahjuks suhteliselt raske leida. Kahjuks ei ole paljud looduslikke deodorante enda jaoks veel avastanud ja nii pole nende järele ka suurt nõudlust.

Kas keegi meie lugejatest juba kasutab alumiiniumivaba deodoranti ja oskab mõnda head soovitada? Ootame huviga!