in

Mida võis näha selleaastasel ERKI Moeshowl?

Moeüritus, kus peavoolule ning igavusele pole ruumi. Selleaastasel ERKI Moeshowl rokkisid erinevate subkultuuride mõjutused, futurism ning tasemel kingadisain. Ka meestemoele oli varasemate aastatega võrreldes rohkem rõhku pandud. Kõrvust mööda ei pääsenud ka kaasahaaravalt värsked muusikanoodid. Millised olid parimad kollektsioonid meie tuleviku tegijatelt?

EKA moedisaini I kursuse kollektsioonis „I just kept quiet and looked around. And I noticed things. The dots on the ceiling“ domineerisid A-lõiked ning imearmsad lapsepõlve meenutavad  mustrid ja kergelt võis tunda ka 60ndate aastate mõjutusi.

Timmo Vahar tõestas, et „Star Trek“ pole surnud. Oma kollektsioonis „Sputnik elegance“ näitas ta, et sensuaalsed kosmoseteemalised rõivad sobivad ideaalselt ka igapäevaseks kandmiseks.

Liisa-Mai Püüa kollektsioonis „Kleidi reform“ võis näha graatsilisi haldjalikke kleite ning ajaloohõngulisi musti maani iludusi. Kollektsioon eristus nähtavalt oma kantavuse ning ülima naiselikkusega.

Õhtu üheks eredamaks täheks oli kindlasti Taavi Turk, kes ehmatas esialgu kõiki oma eluohtlike kingadega enda kollektsioonis „Kosmogoonia“. Tema konkreetsete lõigetega rõivaid kaunistasid värvilised kosmoseteemalised mustrid.

EKA moedisaini III kursuse tudengi Laivi Suurvälja üleni must kollektsioon „13“  mõjus šikilt ning teravameelselt.

Hans Schwarz’i (sea)gripist ning meeste olemusest inspireeritud kollektsiooni „H1N1(HORNY1NYMPHO1)“ pani kogu üritusele punkti värske lähenemisega. Laval võis näha erksaid värve, julgeid motiive ning isegi ehtsat seapead. Mööda ei saanud vaadata ka meesmodellidest, kes andsid suurepärase näitlejatööga edasi kollektsiooni ideed.

Sellel aastal ühendas ERKI Moeshow väed ka Tallinn Fashion Week’i ja Absolut’iga, et pakkuda ühele noorele moeloojale seninägematu võimalus – 1000 € suurune stipendium ning koht sügisel toimuva Tallinn Fashion Week’i laval. Parima valis välja professionaalne žürii, koosseisus Vilve Undi, Aldo Järvsoo, Tanel Veenre, Anu Kikase ja Liisi Eesmaaga. Selle magusa auhinna pälvis Liina-Mai Püüa imelistest kleitidest koosnev kollektsioon „Kleidi reform“. TFW‘i ja Absolut‘i stipendiumi pälvinud Liina-Mai on võidu üle väga tänulik ja veidi üllatunudki: „Pääs Tallinna Fashion Week’ile on väga tänuväärne võimalus minusugusele noorele moeloojale, seda enam, et mul puudub moedisaineri haridus!“ Oma mentoriks valis Liina-Mai Püüa žüriissegi kuulunud Tanel Veenre.

[nggallery id=58]