in

Mesi- tervise ja ilu saladus

Mesilased ja kanad olid kunagi ühed esimesed koduloomad. Juba Cleopatra kasutas mett piimavannis oma keha niisutamiseks. Midagi juba nii kaua eksisteerinut peab ju olema midagi erilist, olgugi et teadlased veel siiamaani tema koostisest aru pole saanud.

Praegusel külmal perioodil on töötlemata mesi asendamatu looduslik aine, mis aitab tugevdada meie organismi ning annab energiat. Meesuhkru tarvitamisel tõuseb veresuhkru tase palju aeglasemalt, kui rafineeritud suhkru puhul. Lisaks parandab mesi seedimist –klaas vett segatud 1-2 supilusikatäie meega igal hommikul aitab suurepäraselt kaasa seedimisele. Ka piimavalk ja mesi on ideaalne kombinatsioon, sest mesi aitab maol piima kergemini seedida ja imenduda. Mäletate ehk, et vanasti andsid emad ja vanaemad lastele ikka meega segatud piima.

Kuna bakterid aja möödudes muunduvad ja muutuvad mõndadele ravimitele immuunseks, proovisid teadlased haavale määrida mett. Mesi on antiseptilise toimega ja kiirendab seeläbi haavade paranemist, hoides need steriilsena. Kui määrida mett ööseks liigestele, panna peale salvrätikuid ning katta elastiksidemega, aitab mesi selle tulemusena eemaldada põletikku ning taastada liigesvõiet.

Nagu juba mainitud, on mesi põletikuvastane ning antiseptilise toimega. Seepärast on mesi ideaalne ka näomaskiks. Ta on hea akne vastu, suleb poorid ja ei ole samas naha vastu karm. Lihtsalt kanna mesi näole meemassaažile omaseid liigutusi tehes või jättes selle 5-10 minutiks seisma. Meega seotud ilumaskide ja koorijate retsepte leiab internetist väga palju!

Kuna meel on samuti trimmiv omadus, kasutatakse seda meemassaaži tegemiseks, mis stimuleerib nahakudesid ja parandab vereringet. Seda võib edukalt teha kogu kehale! Väga populaarne on meemassaaži tegemine reitele ja tagumikule, et eemaldada tselluliiti. On olnud juhtumeid, kus meemassaaž aitas taandada jalgade turset. Meel on ka energeetiline võime – kui näiteks sinu seljale on tehtud meemassaaži, siis peaksid teadma, et pärast mee eemaldamist on tunne, nagu oleks suur koorem seljalt maha võetud!

Mett ei tohi muidugi kasutada need, kellel on selle vastu allergia!

Milline on sinu suhe kõikvõimsa meega?