in

Merilin Perli – järgmine eesti supermodell?

Merilin on pealtnäha lihtne 17-aastane eesti tüdruk, kes on aga vaatamata oma noorele eale modellinduses juba üpriski palju saavutanud, olles kõndinud selliste suurnimede, nagu Prada, Jill Stuart, Calvin Klein, Chanel jpt moeshow’des. Ta kuulub maailma parimate modelliagentuuride hingekirja ning on poseerinud sellistele ajakirjadele, nagu Allure, Vogue Russia ning Dazed & Confused. Moemaailm lubab, et suuremad saavutused on veel ees.

Merilin, kuidas läheb?

Väga hästi läheb! Viimasel ajal on väga palju häid töid ja pakkumisi tulnud.

Milliseid kodumaiseid toite igatsed välismaal viibides?

Kindlasi igatsen ma kõige rohkem alati musta leiba, mida tavaliselt kuskil ei leidu. Samuti tunnen puudust näiteks sellistest piimatoodetest, nagu kodujuust, hapukoor ja kohukesed, mis on poodides küll olemas, kuid mille maitseelamus pole ligilähedanegi kodumaistele variantidele.

Milliseid ilutooteid kasutad, et püsida värske?

Ma armastan kõike, mis lõhnab hästi ja mul on meeletult kreeme ja duššigeele, millel on meeldiv ja värske lõhn. Eriti head on The Body Shop’i tooted.

Kui tihedalt suhtled Eesti modellidega?

Eesti modellidega ma väga tihedalt ei suhtle, kuna Eestis ma palju tööd ei tee ning välismaal kohtub eestlannadest modelle harva. Kuid kui vahel mõnel casting’ul kellelgagi kokku satub, siis ikka muljetab.

Millises riigis näed end tulevikus elamas?

Kindlasti on New York koht, kuhu ma loodan elama jääda. Konkreetset põhjust ei oskagi välja tuua, lihtsalt tunne ütleb, et see on koht, kus ma tahaksin olla.

Millised isikuomadused peavad olema edukal modellil?

Modell peab olema väga enesekindel ja tugeva iseloomuga. Klientidele meeldivad julged ja isikupärased tüdrukud ning vaikse ja tagasihoidliku iseloomuga ei avalda sa kellelegi muljet. Peab olema seltsiv, kuid tuleb ka iseendaga hästi läbi saada, kuna pideva lendamisega tuleb palju aega veeta vaid iseenda seltsis. Peab olema ka paksu nahaga, sest kriitikat enda kohta kuuleb selles äris palju. Samas ei tohi ka üleliia viriseda ning kurta. Igal juhul tuleb alati säilitada külma närvi, sest keerulisi situatsioone tuleb ette tihti.

Kes on sinu parimad modell-sõbrad?

Reisides elan tavaliselt modellikorterites koos paljude teiste modellidega enda agentuurist. Tihti jään näiteks mõne toakaaslasega ka hiljem suhtlema ja nii on kujunenud päris head sõbrad erinevatest riikidest.

Sinu esimene n-ö suur töö? Kuidas see läks?

Esimene suur töö oli vist Calvin Kleini show New Yorgis. Ütleks, et väga hästi läks, kuna see ei jäänud viimaseks tööks Calvin Kleinile.

Kes disaineritest/moemajadest on jätnud sulle parima mulje?

Disaineritest on hästi toredad inimesed näiteks Vivienne Westwood, Peter Som ja Jill Stuart. Neid on tegelikult veel palju, aga nende konkreetsete inimestega oli väga meeldiv töötada.

Millised on moetööstuse inimesed?

Moemaailmaga seotud inimesi on tihti tembeltaud uhketeks ja ülbeteks oma otsekohesuse tõttu, kuid mina seda ei ütleks. Ma arvan, et igal alal on nii toredaid kui ka vähem toredaid inimesi. Moetööstuses kohtab väga palju värvikaid ja huvitavaid persoone, nagu loovatel aladel ikka. Mina igaljuhul olen äärmiselt õnnelik, et mind ümbritsevad inimesed on niivõrd toredad.

Kõige meeldejäävam pildistamine ning show?

Kõige meeldejäävam show oli ilmselt Chanelile Pariisis. Show’d mida Chanel teeb, ei ole vist võrreldavad ühegi teisega. Lava oli 300 meetri pikkune, kõlas live muusika ja seda olid vaatamas väga paljud staarid. Meeldejäävaimad pildistamised on tavaliselt kusagil eksootilistes paikades, kuhu muidu ei satuks. Näiteks oli üks selline pildistamine ühele saksa ajakirjale Kuubas, mis oli unustamatu reis.

Kuidas on sinu riietumisstiil muutunud modellitööga?

Kindlasti olen modellitööga õppinud hindama disainerriideid, millele ma varem võib-olla nii suurt rõhku ei pannud. Mu stiil on muutunud ka isikupärasemaks ja huvitavamaks, kuna reisides saan väga  palju inspiratsiooni.

 [nggallery id=52]

Loe ka modellina töötava Helena persoonilugu SIIT!