in

Meeste garderoob: kuidas riietuda nagu härrasmees?

Mitte ainult naised ei lange  imekiiresti muutuva kiirmoe ohvriks. Ka meestel on kapis rõivaid, mida nad on vaevalt paar korda kandnud, kuid mehed võiksid rohkem tähelepanu pöörata klassikale. Kellele siis ei meeldiks hästi riietuv mees? Paljude meeste elustiil küll ei nõua väga formaalset riietust, kui see ei tähenda, et ei võiks välja näha nagu härrasmees. Klassikalisi esemeid saab imeliselt kombineerida nooruslikku stiiliga.  

 Panime kokku tõelise härrasmehe stiilispikri:  

Kvaliteet üle kvantiteedi 

Mõistlikum ja targem on omada kolme suurepärase kvaliteediga ülikonda, mida sa saad aastaid kanda. Odav ülikond kestab kõigest ühe hooaja, äärmisel juhul kaks. Jah, kvaliteet küll maksab rohkem, kuid pikas perspektiivis tuleb siiski soodsam.

Ära järgi hetkemoodi 

Mood on siiski üks suur äri ning see muutub pidevalt. Sa võid ju mingil hetkel arvata, et need mustad nahkpüksid või hullumeelse mustriga pintsak on äge, kuid mõne aja pärast sa avastad, et ese on siiski naeruväärne.

1010077_592773630754013_1549112221_n

Leia enda stiil 

Oma enda stiili leidmine võtab loomulikult aega. Kuid alusta rahulikult, osta odavamapoolset kraami ja katseta erinevaid lõikeid ja värve. Kuidas sa tunned end? Kas sa näed hea välja? Kas sul on mugav? Kui sa leiad lõpus need õiged esemed, osta kallimaid ning kvaliteetsemaid mudeleid. Ja nii võidki näiteks oma lemmikut jakki kanda aastaid, mis ei kulu mõne pesuga nagu odav kiirmood. Protsess on pikk, kuid lõpuks seda väärt.

Igal mehel tuleb elus ette hetki, kus tuleb pisut pidulikumalt riietuda. Nii mõnelgi nõuab seda ka töö. Ülikondi võiks olla mitmes toonis: tumesinine, must ja hall.

Investeeri kvaliteetsesse pintsakusse. Neid sa saad kanda nii pükste, teksadega ning koos sviitritega.  Oleneb küll sinu enda stiilist ning maitsest, kuid võid valida nii ühevärvilisi kui ka mustriga.

Ei saa unustada ka triiksärke. Neid võib olla rohkem ning erinevates värvitoonides – pastelsetest kuni mustade/valgeteni. Igapäevaseks kandmiseks on triibulised hea valik.

Lipsudele ja taskurättidele tuleks samuti suurt tähelepanu pöörata. Näiteks pidulikul puhul toetab siidist või linane taskurätik üldist tervikut ja loob elegantse ilme. Alati ei pea lipsu kandma, kuid see mõjub soliidselt.

 969670_593200267378016_2143073787_n

Mustad ja pruunid derby või Oxford kingad on alati kindel minek. Need sobivad hästi nii teksade kui ka ülikonnaga. Unustada ei tohiks mugavaid saapaid (näiteks chukka boots), milleta meie kliimas hakkama ei saa. Veel võiks leiduda ka vabaajajalatseid (loafers, plimsolls jne stiilis).

Mantlite puhul kehtib sama reegel – eelista kvaliteeti! Need teenivaid sind aastaid. Eelista siinpuhul jällegi klassikalisi mudeleid (pea coat, duffle, trench).

Sirgelõikelised tumedad teksad on klassikalised ja praktilised. Kanna neid triiksärgi, pintsaku, kingade, ketside või millega iganes.

T-särgid on taskukohased ja mitmekülgsed. Neid saab kanda pintsaku, kampsunite või muude jakkidega.

Kampsunid, eriti hallid, sobivad samuti paljude muude esemetega. Investeeri mõnesse kvaliteetsesse villassesse või kašmiirist kampsunisse. Odavamapoolsed tavalised tõmbavad peale mõnda pesu kokku.

Naised ei ole ainukesed, kellel on vaja oma isiklikke asju endaga kaasas kanda. Nahksed portfellid ei ole mitte klassikalised, kuid on hetkel ka väga moes. Reisimiseks ja trenni jaoks võiks olla samuti korralik nahkne (spordi)kott. Unustada ja prügikasti visata võiks igasugused logodega inetud spordikotid.