in

Marin Sild: Minu looming ongi muinasjutt!

Marin Sild töötab vabakutselise moedisaineri ning fotograafina. Ta on lõpetanud EKA moedisaini eriala ning sellel aastal  pärjati ta ERKI Moeshow 2013 raames Noore moelooja stipendiumiga. Tema kollektsioon «The Bright Side of the Moon e. kuu heledaim pool»  võlus žüriid stiilipuhtuse, terava disaini ning faktiga, et tervik oli seotud mütoloogiaga.

Mida pakub sulle meestemoe loomine?

See oli mulle uus väljakutse kuna pole varem terviklikku meestekollektsiooni loonud. Kuid see on universaalne selle poolest, et on mõeldud nii meestele kui naistele kandmiseks.

Kuidas see erineb naistele rõivaste tegemisest?

Mehed hindavad eelkõige mugavust ja kvaliteeti, naised aga rohkem väljapaistvat disaini. Heal tootel on mõlemad võrdsed.Mehed on nõudlikumad kui naised ning neile meeldivad peidetud detailid.

Oled korduvalt osalenud ERKI Moeshowl ning viljelenud väga erinevaid stiile. Mis arvad, kas oled nüüd leidnud selle õige? Kas võib öelda, et sinu looming on muinasjutuline? Üleelmine aasta nägime laval okasroosikesi ning seekord hunte?

Minu looming ongi muinasjutt! Iga muinasjutt jutustab oma lugu. Seega ka kollektsioonid ei saa olla väga samas stiilis. Kuna mulle meeldib disainida nii meestele kui naistele siis lähen ma kuldset keskteed ja disainin nii et mõlemad osapooled saaksid kanda minu loomingut. Viimane kollektsioon tõestas et naised tundsid mu asjade vastu samasuurt huvi kui mehed.

Kas oled juba mõtteid mõlgutanud TFW kollektsioonist?

Olen. Mul on ideed juba selleks olemas aga seda ei saa ju praegu veel avaldada.

Plaanisid vahepeal kodumaalt lahkuda mõneks ajaks ning üle ookeani sõita. Kas nüüd otsustasid ümber?

Kindlasti mitte.

Millised emotsioonid sind valdasid, kui said teada, et oled võitnud ERKI Moeshow stipendiumi?

Alguses olin hämmingus, heas mõttes shokis kuna ma ei olnud auhinnale algusest peale kordagi mõelnud. Tahtsin vaid oma loomingut näidata. Mul on siiralt hea meel.

Sul võttis tükk aega enne, kui lavale jõudsid peale võitja välja kuulutamist. Millega sa sellel ajal tegelesid?

Hajevil ning magamata hakkasin jalutama tagasi meie moestaapi kuni mu sõbranna mul poole teepeal varrukast kinni haaras ja ütles,et  pead ruttu lavale minema, sa võitsid!!!

Tegutsed aktiivselt ka moefotograafina. Milline töö sulle rohkem rahuldust pakub, kas moe loomine või ilusate inimeste jäädvustamine?

Kui tegeled ühe asjaga  liiga palju, on vaja hetkeks vaheldust. Moe õpingute ajal muutus fotograafia mu kireks ja tööks. Nüüd aga tekib juurde soov oma loomingut taas läbi rõivamoe väljendada. Igal asjal on oma võlu.

Räägi enda ERKI Moeshow võidukollektsioonist. Milles seisneb idee? Kust tuli?

Mind inspireeris Punamütsikese filmi soundtrack, millest ma sain inspiratsiooni teha oma hundi lugu. Idee seisnes selles kuidas justkui kuutõbine mõisapreili metsa suundub ning kohtumine hundikarjaga ei olnud juhuslik, vaid talle oldi järgi tuldud. Nad kutsusid teda kaasa endaga ühinema, sest tegemist oli libahundiga, milleks noor neiu siis ka muutus. Ta oli üks nendest. Kollektsiooni mõte seisneb selles, et rõivad, mida kannavad mehed sobivad ka naistele. Ka laval kaunistas valge meeste siidsärk kleidina naisekeha.

Millal alustasid võidukollektsiooni loomist? Selle kollektsiooni esimesed mõtted tekkisid detsembris 2012.

Millist nõu annaksid moehuvilistele, kes ei oska kusagilt alustada?

Tänapäeval on kõik nii kättesaadav. Mood on internetis, tänavatel. Väga palju moeshowsid korraldatakse noortele kust osa võtta. Märkmik ning pliiats kotti ja kui midagi inspireerib siis lihtsalt oma mõtted paberile panna.