in

Marc Jacobs tunnistab, et kasutab showdes alaealisi modelle ning ei maksa neile sentigi!

Marc Jacobs on käitunud mitmel rindel üsna nurjatult. Disaineriga kokku puutunud modellid blogivad kui pikki tunde nad peavad veetma Jacobsi fittingutes. Lisaks, kasutatakse mitmeid alaealisi modelle. Tagatipuks ei maksta neile sentigi, vaid tasutakse riietes ning aksessuaarides.

17-aastane modell Hailey Hasbrook kirjutas oma blogis üsna detailselt, kuidas ta pidi pikki tunde veetma proovides, fittingutes ning korduvalt kutsuti teda tagasi. Lisaks töötas ta  ka peale keskööd. Disainer, kes pälvis CFDA(Council of Fashion Designers of America) elutöö auhinna, rikkus organisatsiooni regulatsioone- sätete kohaselt ei tohiks alaealised peale südaööd tööd teha. Lisaks kõndis Marc Jacobsi shows ka veel kaks 14-aastast modelli.

Meil on lapsnäitlejad ja lapsmodellid, kes poseerivad kataloogides,“ argumenteerib Jacobs ajakirjas Time. „Mis vahet seal on, kas sa poseerid pähklivõi reklaamis või oled laval? “

,,Modellidele makstakse riietes ning aksessuaarides. Nad ei pea meie jaoks töötama, kui nad ei soovi. ” sõnas ta oma Twitteri kontol.

,,Töötamine Jacobsi heaks oli üks parimaid kogemusi. Disainer ise ning meeskond kohtlesid mind väga hästi. Ka riided mis ma töö eest sain on seda väärt.” vastas  Hailey Hashbrook  oma Tumblri kontol