in

Maailmakuulsad käekotid, mis on saanud nime mõne tuntud inimese järgi

Kuulsused ja modellid on paljusid loojaid inspireerinud, tänu millele on nii mitmeidki asju siin maailmas nimetatud just nende järgi. Kuid millised populaarsed käekotid on omandanud tuntud tegelaste nimed?

Hermès ‘Birkin’

Birkin’i käekott on ilmselt üks kuulsamaid. Legendi järgi kurtis laulja ja näitleja Jane Birkin, et ta ei suuda leida elegantset ja mahukat käekotti. Ülejäänu on juba ajalugu. Ühtlasi on see käekott üks kallimaid maailmas ning ka selle ostmise ootejärjekord võib ulatuda kuudest aastateni. Nimelt valmistatakse see käekott käsitsi.

Birkin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hermès ‘Kelly’

Järgmine ikooniline käekott, mis on nime saanud Grace Kelly järgi. Kelly oli tõeline moeikoon, seega pole ime, et kuulus naine sai omanimelise käekoti. Tegelikkuses oli kõnealune kott tema ammune lemmik, juba enne, kui see oli pälvinud tema nime. Tänapäeval on see käekott tõeline luksuse ja ajatu stiili sümboliks.

Kelly bag

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marc Jacobs ‘Stam’

Näitlejad ja printsessid pole ainukesed, kelle järgi käekotte nimetatakse. Modellid on samuti tõelised muusad disaineritele, siinkohal käib jutt Jessica Stam’st. Käekott on inspireeritud vintage’st ning sellel on tepitud disain ning ketiga rihm. See käekott oli koheselt suur moehitt ning on ilmselt üks 2000. aastate ikoonilisemaid käekotte.

Stam bag

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mulberry ‘Alexa’

Briti stiiliikooni ja modelli Alexa Chung’i järgi nime saanud käekott on modernne klassika.

Alexa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luella ‘Gisele’

Üks järgmine modell, kes sai omanimelise koti, on Gisele Bundchen. Briti brändi Luella käekott küll ei meenuta mitte kuidagi seda glamuurset supermodelli, kuid asi töötas. Sellest sai järgmine ikooniline käekott, mis on ka brändi edukaim müügiartikkel.

$T2eC16hHJGQE9noMcScOBRES0C)7ug~~60_35

 

 

 

 

 

 

 

 

Hermès ‘Constance’

See käekott disainiti algupäraselt Hermès’i dünastia daamile, kuigi seda hakati koheselt seostama Jacqueline Kennedy Onassis’ega. Kuigi käekott ei saanud nime Jackie O järgi, oli see tema suur lemmik ning inimesed kutsuvad seda tänini O-kotiks.

hermes-constance-grey

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ferragamo ‘Sofia’

Sophia Loren on olnud pikaajaline Ferragamo moemaja klient. Tema nimekaim käekott on elegantne ja ajatu, just nagu väärikas daam isegi. Kott on praegugi paljude kuulsuste lemmik.

salvatore-ferragamo-sofia-handbag-1