in

Lõbusaid fakte moeajaloost!

Mood mõjutab meie elusid ikka ja jälle tahest tahtmata. See on olnud olemas aegade algusest peale ning muutub regulaarselt. Siin on mõned lõbusad faktid moeajaloost.

1. Napoleon Bonaparte tutvustas maailmale nööpe. Ta käskis oma rätsepadel õmmelda  käistele nööpe, et sõdurid ei pühiks sinna oma nohuseid  ninasid.

2. Lastemood on tänapäeval peaaegu sama tähtis, kui seda on naistel või meestele mõeldud rõivad. Kui kas teadsid, et lastele hakati moodi looma alles 200 aastat tagasi? Enne seda pidid nad kandma väiksemaid täiskasvanute hilpe.

3. Kuni 19. sajandini ei kasutanud moedisainerid modelle, vaid esitlesid oma rõivaid klientidele väikestel nukkudel. Tänu sellele, ei pidanud moedisainerid kulutama raha uhketele moedemonstratsioonidele ning kanga kulu oli väike.

4. Paljud kuulsused kannavad tänapäeval habet (Robert Pattinson, Brad Pitt, George Clooney jne). Kuid kui  Venemaal valitses tsaar Peeter Suur, pidi iga habeme kandja maksma maksu. Tänu sellele püüti sundida meest habet ajama, et välja näha ’’euroopalikum’’.

5. Esimesed stringid ja tangad on pärit New Yorkist ning valmistatud linnapea Fiorello Henry La Guardia soovil, kes ei sallinud kui tantsijad esinesid ilma aluspesuta. Imepisikesed aluspüksid olid ideaalsed katmaks alastust.

6. 15. sajandil oli rasedus nii populaarne ning moekas, et naised kes polnud lapseootel, kandsid riiete all patju.

7. Tänapäeval on moes loomulikud kulmud, kuid renessanssi perioodil armastasid naised oma kulmudest täiesti vabaneda. Hea näide sellest trendist on Mona Lisa maal.

8. Võltsripsmed võttis esimesena kasutusele  filmprodutsent D.W.Griffith, kes tahtis üht oma näitlejannat 1916.aasta filmis muuta kaunimaks. Ripsmed olid valmistatud inimjuustest.

9. Rõivast võib kutsuda vintaažiks, kui see on valmistatud 1920-1960. Kõik peale eelnimetatud vahemikku peetakse retroks.

10. Egiptuse naised värvisid oma silmi kohliga(iidne kosmeetika)  ning pleegitasid juukseid hennaga.