in

Lase Tartus moel enda uksele koputada

27. aprillil kell 18 astuvad Tartus restoran-vinoteegis NOIR üles imekaunid modellid kolme noore ja andeka Eesti disaineri loomingut kandes. Disainiõhtu „Mood koputab uksele!“ alustab traditsiooni, mis kutsub kõiki disainihuvilisi pilku heitma moekunstnike meistriteostele, kelle ahvatlevat loomingut on võimalik ka kohapealt soetada.

Esmakordselt toimuv disainiõhtu „Mood koputab uksele!“ hakkab järjepidevalt Lõuna-Eesti publikule andekate moekunstnike inspireerivat loomingut tutvustama, andes sealjuures võimaluse disainerrõivastega ka enda garderoobi täiendada. Õhtu jooksul astuvad üles kolm suurepärast Eesti moekunstnikku: Sille Sarapuu, Madli Tarjus ja Anete Palmik.

Disainiõhtu muudab külastajatele veelgi põnevamaks moekunstnike ja veebiajakirja Femme koostööna sündinud ühisprojekt, mille raames premeeritakse kõige stiilsemat külalist moeordeniga. Muusikalise naudingu eest hoolitseb lummav Liis Reisner, samuti on kõigil moegurmaanidel võimalik end kostitada restoran-vinoteek NOIR poolt pakutavate hõrkude roogade ja suurepärase veiniga.

„Meie projekti eesmärgiks on edendada Eesti noorte moeloojate disaini, tutvustada nende loomingut ja luua partnerlussuhteid Tartus elavate ja õppivate noorte moehuviliste ning disainerite vahel,“ sõnas ürituse peakorraldaja ning lisas, et pikemas perspektiivis nähakse üritust jätkusuutliku moeõhtute sarjana, mis tekitaks huvi ja pakuks kõneainet nii külalistele kui ka kohalikele.

Ettevõtlike noorte projektile on õla alla pannud peatoetaja Tartu Kaubamaja, ametlik meediapartner veebiajakiri Femme, modellide jumestaja Iluravi Rahvusvaheline Erakool, seongute seadjana Tartu Kutsehariduskeskuse juuksuriõpilased, toetajatena Buduaar ja Stilist.ee ning Soundgroup.

Tartus puudub järjepidevate moeürituste sari, mis rahuldaks moegurmaanide vajadusi ning sellest ajendatuna on Tartu disainisõbrad endale südameasjaks võtnud parandada see viga ning luua kõigile moehuviliste võimalus tulla kokku, et nautida suurepärast loomingut ning meeldivat seltskonda.

Rohkem infot ka ürituse veebilehelt www.moodkoputabuksele.com ja Facebookist.