in

Küsitlus: Millised on tegusate inimeste suveplaanid?

Suvi on aeg, kus unustatakse paljud mured ning võetakse aeg maha. Vaadatakse pisut maailmas ringi ning pühendutakse rohkem iseendale. Uurisime viielt põnevalt persoonilt, mida toob see lühike, aga tubli suvi neile.

Björn Koop

autodisainer

Björn Portrait s-w

Foto: Sandra Mika

Suvi algas põnevalt. Kohe juuni alguses külastasin Zürichit ja Art Basel Volta’t. See oli igati inspireeriv näitus ja esindatud oli ka Läti kunstnik Ritums Ivanovs, kelle tööd on ka Würthi kollektsioonis.

Kohe nädal hiljem toimus kaua planeeritud Workshop EKA sisearhitektuuri tudengitega Avinurmes. Tulemuseks olid põnevad vineerist lambid. Suur väljakutse nii disaineritele kui juhendatjatele.

Viimaste  eredaim sündmus oli 30. juunil toimunud suur klassikaliste autode kogunemine Rüsselsheimis, kuhu sõitsin ühe sõbra Lancia Fulviaga.

Kuna suvel on Eestis lihtsalt nii ilus ja mõnus, siis tahaksin korra või kaks ka Eestisse tulla. Samuti on mitmed põnevad ideed õhus, mida sõpradega vaja edasi arendada. Eestis olles tahaks ka Laitse kardirada proovida, mis on mul juba pikalt plaanis olnud.

Sellel laupäeval on plaan minna Saksamaa tuntuima autodisaini kooli Pforzheimi lõputööde näitsele. Linn ise on küll masendavalt igav ja Lõuna-Saksamaale omaselt vanamoodne, kuid  kooli tase on maailma esirinnas ning neil kahel päeval on seal päris äge.

Aljona Sokolovskaja

PR inimene ja moetoimetaja

 Aljona

See suvi on alanud harjumatult plaanidevabalt. Kõigest kahest kohustuslikust linnukesest on kirja läinud juba üks – suvealgust tähistav Lõuna-Hispaania külastus. Teine ootab minu sünnipäevanädalat ja vaikselt traditsiooniliseks kujunevat samaaegset Positivuse festivali külastust.

Seega üldplaanis kulgeb suvi ilmselt natuke-tööd-natuke-lõbu rütmis, kaasas loodetavasti parajal määral järskotsuseid ja spontaansust. Ja muidugi mõistliku suveilma!

Anni Jürgenson

modell, õpilane ja trendilooja

aa34bdd8cabd11e29f2e22000a1fb37d_7

Esimese osa oma suvest veedan pöörases Tokyos ja teen siin hullumeelses modellimaailmas kõvasti tööd, et saaksin Augustis süüdimatult lihtsalt puhata ja Eestimaa suve nautida. Tokyo on küll kohutavalt põnev kogemus, aga siiski igatsen juba päikest, merd ja värskeid marju. Kindlasti tahan jõuda armsaks saanud Haapsalu linna, kus on parimad kaltsukad ja kõige armsamad väiksed kohvikud.

Helene Vetik

Graafiline disainer ja muidu multitasker

photo

Ma plaanin suvel väga mitut tegevust. Festivalidest lähen kindlasti  Positivusele Flowle ning Surfilaagrit plaanin samuti külastada. Hetkeseisuga käisin juba ära reisil Nizzas, Saint-Tropes ja harisin end Cannes Lions reklaamifestivalil. Lisaks külastaksin ka festivali Schilling.

Festivalivabal ajal võtan vastu koju saabuvaid eestlastest sõpru Taiwanist, Austraaliast ja Viinist ning vean neid mööda uusi söögikohti, poode, metsasid ja pidusid. Zen ajaveetmiseks kasutan oma peika Hiiumaa kodu ja väisan seal kaltsukaid. Veel remondin oma vanaema

suvilat Laitses, eesmärgiga seda sagedamini külastada kui üks kord suve jooksul. Seda kõike jõuan tänu sellele, et võtsin kuu aega puhkust. Suvi on nii üürike, et kontoris seda vastu võtta oleks patt :).

Liisa Põder

psühholoogi haridusega fotograaf

liisatermostassita0613

Suveks ma väga suuri plaane ekstra ei tee ja erilisi ootusi tegelikult ka ei ole. Esimest korda tuli mul õige suvetunne alles siis, kui Tallinn Bicycle Week’i viimane üritus ehk rattapiknik Pirita jõe ääres toimus – päike paistis, mõnus seltskond oli koos ja kellelgi ei olnud kuhugi kiire.

Suvel ilmselt ongi põhiline see, et üritan rohkem külastada väliüritusi ja viibida muidu ka rohkem väljas. Auto asemele tuleb jalgratas ja klubi asemel on muusikafestival. Näiteks on kindlalt kavas juba traditsiooniks saanud Positivus. Vihmasemate ilmadega (mida meil on piisavalt) käime vist vanaviisi kinos või teeme kooki ja kodukino ning kasvatame värsket pereliiget kassipoeg Nekot.

Juulikuus ja augusti alguses kavatsen küll omajagu tööd teha, kuid see-eest on augusti lõppu plaanitud üks kahenädalane reis elukaaslase ja sõpradega Kosovosse. Suvele paneb ilmselt mõttelise punkti minu sünnipäev, mis on 26ndal augustil.

Rasmus Rändvee

laulja ja õpilane

1001303_489029844499301_1020732022_n

Minu suvi on tihedalt põimitud bändiga. Proovid, stuudio, lived- sügiseks ju album vaja vorpida. Lühidalt – elan iga bändimehe unistust. Kogu tööhulga tõttu jäävad enda eraelu ja huvid tagaplaanile. Plaanisin küll jõuda mitmetele festivalidele ja muudele sündmustele, aga paraku jääb ajast puudu.