in

Külm kahjustab nahka – mida teha?

Eesti talved on üsna karmid meie naha vastu ning võiksime rohkem teada, kuidas selle eest hoolitseda. Tõime välja mõned näited kuidas paremini enda keha hooldada ning milliseid tooteid kasutada.

Nahahooldus algab duššist.  Mõistlik oleks pesta end pigem leige veega – pikad ning kuumad duššid võivad muuta naha kuivaks.  Lisaks tuleks pigem kasutada lõhnavabu ning mahedaid kehapesu tooteid. Seep ning  tugevalõhnalised vahendid   võivad nahka ärritada.Maksimaalseks niisutuseks tuleks peale dušši kasutada kohe õli või kreemi.  Siis on keha kõige ’’näljasem’’ ning nahk justkui imeb kõik endasse.

Puhasta või pese nägu ja kreemita 30-40 minutit enne väljaminekut niisutava päevakreemiga. Kui tuleb ootamatult õue minna, kasuta  spetsiaalset näokaitsekreemi. Kui kaldud unustama või pead elustiilist tulenevalt planeerimata pakaselisi käike ette võtma, soeta spetsiaalne näokaitsekreem. Kindlasti kasuta ka  huultel kaitsehuulepulka, kuna huuled on on näopiirkonna kõige tundlikum osa.

Külma leevendab ka looduslik vahar. Mis sobib ideaalselt naha külmakahjustuste raviks, hügieenilise huulepulgana ning ohatise  raviks.  Kodumaist vaharit soeta siit: www.vahar.eu.

Vaata ka galeriist tooteid  mis leiduvad suurtemates apteekides või  ilupoodides.

[nggallery id=18]