in

Külastades Kopenhaageni moenädalat

Claudia Lepikut olete varem kohanud meie stiilirubriigis, kuid alles hiljuti, augusti alguses õnnestus tal külastada küllaltki minimalistlikku Kopenhaageni moenädalat, millest ta kohe ka lähemalt räägib.

Mul oli õnn veeta 3 imelist päeva (8-10 august) Kopenhaageni moenädalal, mis tegelikut kestis 12. augustini. Ma sain sinna tänu oma sõbrannale, kellel olid kutsed nii mõnelegi show’le. Suurematele/tähtsamatele esitlustele, nagu Stine Goya, Anne Sofie Madsen või David Andersen, ei saanud väiksemate blogide esindajaid kahjuks kutseid. Vähem tähtsatele aga oli võimalik saada sisse ka neil blogijatel, kes on alles n-ö tõusvad tähed.

See kogemus oli minu jaoks üsna uus ning kindlasti huvitav. Kolmapäev, ehk esimene päev oli kõige hullumeelsem – esimene show algas juba kell 10. Mul ei olnud aga väga vahet, sest olin niigi väga elevil. Päeva jooksul nägin Margrethe Skolen’i, Freja Dalsjö’i, Friture and Yasamin Zafar’i, Stylein’i, Wackerhaus’i ning Henrik Vibskov’i kollektsioone. Minu isiklikud lemmikud olid kolm viimast. Henrik Vibskov oli täiesti omamoodi elamus, see oli installatsioon ning moeshow koos. Korralikke pilte sealt kahjuks ei saanud, kuna oli pime ning koht oli parajalt ülerahvastatud. Wackerhaus meelitas enda lihtsusega – hõljuvad kleidid, pehmed värvid ning suurepärane muusika.

Teine päev läks kergemalt, kuid unisemalt. Show’d, mida nähtud said olid CIFF, French Connection, Peter Jensen ning Odeur. Mulle meeldis Odeur’i kergus, Peter Jensen oli aga mõnusalt mehine ning natuke roosa. Nii mõnigi look sealt oli minu lemmik.

Kolmas päev algas aga suurepäraselt. Kohtusin Stine Goya’ga, kes on suur nimi Taani moetööstuses ning kindlasti ka terves Skandinaavias. Kahjuks ei saanud me kutset tema show’le. Esimene koht, kuhu läksime, oli hoopis üritus. Kohal olid erinevad disainerid, valitses suurepärane meeleolu ning sai imetleda fantastilist loomingut. Selle päeva show’d olid Designers’ Nest, Johanna Phil, Moonspoon Saloon ning Gaia. Viimasele show’le jätsime minemata, sest selles hullumeelse moenädala kaoses olime unustanud kõige tähtsama asja – söömise. Meeldivaks üllatuseks oli enne show’sid jagatud tasuta märjukesed ning erinevad ajakirjad.

Kohtusin ka Taani blogijatega, kes olid omaette huvitavad olevused ning nägin ka tuntud streestyle-fotograafe nagu Facehunter ja Stockholmstreetstyle.

Olen õnnelik, et sain sellest toredast nädalast osa võtta ning kui kellegil tekib ka võimalus mõnel moenädalal osaleda, siis kindlasti tehke seda!

Külasta ka Claudia blogi ning tema stiili tutvustavat artiklit!

[nggallery id=69]