in

Kuidas vältida katkiseid juukseotsi?

Parim viis omada terveid juukseotsi  on lõigata neid regulaarselt. Seda ei pea iga päev tegema nagu nagu Jennifer Aniston, kes ei saa päevagi mööda saata ilma paari millimeetrit lõikamata. Kui sa tahad pikemaid juuksei, peaksid otsi trimmima vähemalt iga 3 kuu tagant. Kuid kindlasti peaksid toimetama ka järgnevalt:

Juuksehooldus maskid
Erinevaid juuksemaske saab hõlpsasti valmistada kodus. Levinud on soojendatud oliivõli mask, mida tuleks peas hoida 5 minutit ning pärast pesta šampooniga.  Samuti võib ka poest osta professionaalseid juuksemaske.

Joo vett
Joo igapäev vähemalt 2 liitrit vett. Vee joomine pole ainult eluks vajalik, vaid on ka tähtis naha ning juuste niisutamiseks.

Kasuta palsamit
Ära unusta kasutada palsamit. Erinevatel palsamitel on ka erinevad mõjud. Üldjuhul teeb palsam juuksed elujõuliseks,  siledaks, soodustab kasvu  jne.

Kasuta vähem šampooni
Šampooni tuleks kasutada minimaalselt. Liiga sage ning rohke šampooni  kasutamine vähendab juuste loomulikku niisutust. Kui teil on vaja juukseid pesta igapäev siis võiks üle päeva kasutada šampooni asemel ainult palsamit.

Ära kuivata juukseid liigselt
Föönid, lokitangid ning sirgendajad on ühed suuremad juuste kahjustajad. Siiski on üsna raske neist päevapealt loobuda.  Kasuta lokirulle ning lase juustel kuivada toatemperatuuril.

Kaitse juukseid basseinis ning merevees
Kloor ning soolane vesi teevad juuksed kuivaks ning soodustavad juuste lõhenemist. Kanna ujumismütsi, kasuta palsamit ja ära unusta kaitsvat juukselakki.

Ära hõõru enda juukseid rätikuga
Ära kuivata enda juukseid rätikuga. Selline agressiivne viis kuivatamiseks teeb sama palju kahju nagu föön. Lihtsalt vääna juuksed peale pesemist.