in

Kuidas vabaneda inetust tselluliidist?

Tselluliit on probleem, millel ei paista lahendust olevat. Umbes 90% naistest peavad selle tüütusega igapäevaselt tegelema. Tselluliit on keha omadus talletada rasva, liigset vedeliku  ja jääkaineid keha sidekoes, millega kaasneb kahjuks ka esteetiliselt mitte just kõige atraktiivsem mügarlik ja lohukestega nahk. Tselluliidi puhul on keha verevarustus ja sellega seoses ka kogu organismi töö häiritud, kuna liigne rasv, jääkained ja vedelik suruvad organismi vere- ja lümfisooned kokku. Mida tihkem ja märgatavam tselluliit on, seda tõsisemalt on häiritud inimese verevarustus ja ka muud kehalised protsessid. Mürkjäägid on just need, mis aeglustavad meie lümfisüsteemi ja avavad ukse tselluliidile. Kuid mida teha?

TOIT

Vähenda kiirtoidu, küpsiste, kookide, valge saia jm seesuguse tarbimist. Tarbi rohkem puu-ja köögivilju, täistera tooteid:

1. Rohkelt vitamiin-C sisaldavad viljad nagu apelsin, greip.

2. Mango mõjub hästi verevarustusele.

3. Õuntes on rohkelt kiudaineid ning ka rohkelt toksiinide vastu võitlevaid antioksüdante.

4. Papaia, see sisaldab samuti rohkelt antioksüdante ning ka  beetakaroteeni, mis aitab ennetada nahakudede kahjustusi.

5. Marjades on samuti antioksüdante, C-vitamiini.

6. Roheline tee kiirendab ainevahetust ja pinguldab nahka.

7. Täistera tooted on toitvamad ning sisaldavad samuti antioksüdante.

8. Spargel stimuleerib samuti verevarustust.

9. Kala nagu lõhe või makrelli sisaldavad häid rasvu, mis aitavad tselluliidi vastu võidelda.

10. Vesi, vesi ja veelkord vesi! Joo vähemalt kaheksa klaasi päevas.

11. Vürtsid nagu cayenne’i pipar, kurkum, küüslauk on samuti imerelvad!

AKTIIVNE ELUVIIS

Ülimalt tähtis osa on treeningul, tulemuseks on kaalu vähenemine ja ülemäärase rasva kaotamine. Soovitatud treenimisvõimalused on ka ujumine (sealjuures pidev aeroobne liigutamine vees, mitte pikkade pausidega mulistamine), kõndimine, sörkimine jms.

Ka kodustes tingumustes on võimalik end treenida. Vaata näiteks neid Youtube’i trennigurude abivalmeid videosid:

 

Tervislik ja mitmekülgne toitumine ning aktiivne eluviis on võti, millega vabaned tselluliidist. Loomulikult, see nõuab parajalt aega ning pühendumist ning lihtne see tee olema ei saa.  Ka paljud tuntud inimesed võitlevad selle tüütusega. Näiteks Kim Kardashian on öelnud: “I have cellulite. So what! I’ve never claimed to be perfect.See this little dimple of cellulite here? It was so worth it for that cookies ’n’ cream ice cream!’ If I was stuck on a diet my whole life, I would be really miserable. I love to eat. If you can’t enjoy your life then what’s the point? You can’t torture yourself. I love Rice Krispies Treats, ice cream and frozen yogurt.”