in

Kuidas saada valgemaid hambaid?

Terved valged hambad teevad meid enesekindlaks, nooruslikumaks ning jätavad hea esmamulje. Loe neid lihtsaid nippe, mida teha, et sul oleks ilusam naeratus.

1. Ära pese hambaid liiga tihti ning liiga kõvasti. Pese hambaid pool tundi pärast sööki, vastasel juhul võib see emaili kahjustada.

2. Joo vähem veini, teed ning kohvi, sest need rikuvaid su hambaid ning teevad need ületarbimisel nõrgaks. Nimetatud jooke võid tarbida kõrrest – nii on kokkupuude hammastega väiksem.

3. Näri igapäevaselt nätsu – see aitab tekitada rohkem sülge ning puhastab hambaid. Suurem süljekogus suus aitab kaariest põhjustavate bakterite vastu.

4. Paljud happelised toidud muudavad meie hambaid kollasemaks. Ürita vältida spordi- ning karastusjooke, tomatit, sidrunit, klaaskomme ja muid suhkruseid tooteid. Eelista tervislikumaid toite nagu pähklid, vesi, juurviljad ning täisteratooteid!

5. Proovi hambaid valgendavaid tooteid – poes on neid müügil hulgaliselt ning mõistliku hinnaga. Enne ostu soetamist tee kindlasti ka interneti avarustes eeltööd!

6. Kellele ei meeldiks mõnusad krõmpsuvad snäkid? Soo rokem õunu, sellerit, porgandit ja pirni. Krõmpsuv tekstuur teeb sinu hammastele head neid puhastades ning eemaldades plekke tekitavaid osakesi.

7. Ära unusta kasutada valgendavaid hambapastasid, suuvett ja hambaniiti! Lisaks võid soetada endale ka valgendava hambapliiatsi, mida on mugav endaga igal pool kaasas kanda!