in

Kristel Jänes: minu loomingut kannavad nooruslikult julged ja naiselikult enesekindlad naised

Kristel veab Crystal Rabbit nimelist rõivabrändi siinsamas Eestis, Tallinnas. Tema tootevalikust leiab sensuaalseid ning keha kallistavaid rõivaid.

Kas õmbled-disainid kõik ise?

Jah, kogu protsess ideest valmis tooteni on minu teha. Kõige rohkem meeldib mulle lõigete konstrueerimine ja hetk, mil näen oma loomingut kellegi teise seljas.

[to_like id=”4024″]

Kus omandasid vajalikud teadmised-oskused?
Pärast keskkooli lõpetamist läksin edasi õppima Tallinna Tööstushariduskeskusesse, erialaks rätsep-stilist. Olen oma valikuga väga rahul, tugevad baasteadmised ja super õpetajad. Lõpetasin kaks aastat tagasi ja nüüd kibelen uute teadmiste järele. Nii palju on veel asju, mida tahaks osata!

Mis või kes sind inspireerib?
Materjalide iseloom ja naiselik ilu.

 Naked turtleneck Photo: Sandra Palm Photography (C) MUA: L.C.S Makeup & Styling Hair: Jana Pavlova Model: Kreete Tumm

Kui palju pöörad tähelepanu enda riietusele? Kas oled ka endale midagi õmmelnud-disaininud?
Õmblen endale ise riideid trikoodest mantliteni välja. Kui ostmiseks läheb, siis on märksõnadeks kvaliteetsed materjalid ja vintage. Tegelikult olen hoopis suur pesu fänn ja pigem soetan endale uue pesukomplekti kui ostan riideid :) Mõned lemmikud on Bordelle, Lascivious, Nichole de Carle ja Kriss Soonik.

Lemmikud moeloojad Eestis-välismaal?
Eesti moeloojatest on mu kindel lemmik Britt Samoson, samuti hindan noort disaini ja kindlasti tasub silma peal hoida Helmi Arrakul ja Laivi Suurväljal. Väljamaalt Jean Paul Gaultier, Hervé Léger, Givenchy, Alexander McQuuen, Simon Preen, Kokon To Zai.

Millist sõnumit sinu rõivad kannavad?
Looming on protsess, mis kogu aeg muutub ja areneb. Siiamaani on mul olnud pigem selline rebel aeg, et tahaks mässata ja uurida kõike uut. Samas tegelen juba vaikselt uue kollektsiooniga, mis tuleb palju õrnem.

Millised naised kannavad sinu loomingut?
Nooruslikult julged ja naiselikult enesekindlad.

Disco dress  Photo: Sandra Palm Photography (C) MUA: L.C.S Makeup & Styling Hair: Jana Pavlova Model: Kreete Tumm
Milliseid riideesemeid leiab sinu tootevalikust?
Crystal Rabbit’i nime alt leiab trikoosid, retuuse, toppe, kleite ning jakke. Praegu on käsil ka mõned uued koostööprojektid, aga nendest kuuleb mõne aja pärast!

Milliseid materjale eelistad?

Kui räägime trikoodest ja retuusidest, siis kasutan paksu ja tugevat lükrat, mida segan erinevate materjalidega. Muidu armastan väga töötada villase materjali ja siidiga.

Milline on sinu loodud rõivaste hinnaklass?

Hinnad algavad 32 €-st.

Millised on sinu isiklikud lemmikud? Miks?

Viimasest kollektsioonist Berry trikoo, mis on tegelikult minimaalselt paljastav, aga sirge triip ees ja taga panevad mõtted oma rada pidi jooksma. Sobib ideaalselt kõrge pihaga pükse või seelikuga.

Kus sinu asju müüakse ja kuidas sinuga kontakti saab?

Valmis tooted on müügil Fankadelikus, aga kõike saab tellida, kirjutades mulle e-mailile crystal.rabbit.label@gmail.com. Kõiki tegemisi ja projekte saab jälgida ka Facebooki lehel.

[/to_like]