in

Kodumaine Pohjanheimo pani Riia moenädalale suurejoonelise punkti

Laupäeval, 6. aprillil oli Pohjanheimo moemajal au lõpetada Riia moenädal. Kui aus olla, siis ootused olid tõepoolest suured. Ka eelmisel Riia moedemmil esitles ju tunnustatud moemaja oma värsket kollektsiooni, mis ei jätnud mitte kedagi küll külmaks.

Tegu ei ole  patriotismiga, kuid võib täiesti ausalt öelda, et Ülle Suurhans-Pohjanheimo loodud kollektsioon oli kolme päeva jooksul nähtutest parim. Seda tunnistas ka publik, kes lakkamatult plaksutas. Kõik oli viimseni läbi mõeldud. Kui samad modellid kõndisid ka teistes showdes üpris kaootiliselt, siis Pohjanheimo esitlusel olid sammud millimeetri täpsusega ja valitses täielik harmoonia. Silm tõesti puhkas sellist korrapärasust nähes. Rõivad hiilgasid imelise konstruktoritööga ning laitmatu stiilipuhtusega. Ainuke asi, mis pisut üldist vaadepilti häiris, olid jalanõud. Kollektsiooni esimeses pooles nägime musti madalaid ning kontsaga saapaid, lõpupoole aga helebeeže satiinist kontsakingi.

Hiljem juhtusin kuulma  vene keelt kõnelevate  daamide vestlust. ,,Seda kollektsiooni saab võrrelda arhitektuuri ja matemaatilise täpsusega. Kõrgem pilotaaž.”

Kuidas kollektsioon Sulle meeldis?