in

Kleidid 1960. – 1980. aastatest jutustavad näitusel oma loo

Täna, 13. mail avatakse Tartu Kaubamajas koostöös Disainimajaga näitus „Kleidilood“, mis jääb huvilistele tutvumiseks üles kuni 17.maini. Näitusel võib tutvuda nii ajastutruu kleidimoega kui ka iga kleidi juurde käiva ainulaadse looga kleidi praeguselt omanikult.

„Tegu on vahva väljapanekuga, mis ei keskendu pelgalt 1960. – 1980. aastate moele. Näitusel „Kleidilood“ on väljas hoolikalt valitud kleidid, mis peegeldavad samaaegselt nii ajastutruud kleidimoodi kui ka jutustavad näituse külastajale oma sünni -, kandmis- või leiuloo,“ ütles Tartu Kaubamaja tegevjuht Marju Jeedas.

“Tänapäeval on kõik saadaval, õmmeldakse vähe ning üha harvem kaasneb riideesemetega emotsionaalseid lugusid – erandiks ehk pulma- ja teiste tähtsündmuste tarvis õmmeldud kleidid. See kannustas mind looma näitust, kus oleks väljas kaunid kleidid, millel on oma lugu ning omanikel nendega emotsionaalne side,“ sõnas näituse „Kleidilood“ eestvedaja Hedviga Vei. Näitus päädib Kleidipäevaga 18.mail Tartu Loomemajanduskeskuses, kuhu kutsume kõiki huvilisi nii vanu kui ka uusi kleite ostma, müüma ja vahetama, lisas Vei.