in

Projekt – kodumaine minimalistlik moebränd

Foto: Anna-Liisa Liiver

Kodumaisel moemaastikul üldiselt domineerib naiselikkus, klassika  ning sekka ka eklektikat. Riin Kõiv ja Äli Kargoja täitsid puuduva lünga ning lõid minimalistliku joonega rõivabrändi.

Kes või mis on Projekt?
”projekt” on disainiduo, mis moodustub kahest noorest disainerist: Riin Kõiv ja Äli Kargoja.

Kas olete omandanud ka disianialase hariduse?
Riin on Eesti Kunstiakadeemia BA lõpetanud tekstiilidisainer, kes on ennast täiendanud Taanis Designskolen Koldingus. Äli õpib Pariisis Studio Bercoti moekoolis moedisaini

Iseloomustage enda brändi?
“projekt” sai alguse eneseteostuse vajadusest ja ühisest huvist minimalistliku skandinaavia disaini vastu. Loovprotsessi stimuleerivad linnaruumi ümbritsev geomeetria, mõte lihtsusest ja konkreetsusest lõigetes ning ajatu disain, vastandamaks kiirelt mööduvat massimoodi.

“projekti” kollektsioonide läbivateks märksõnadeks on lihtne geomeetria printides, kvaliteetsed materjalid, viimistletud detailid, rahulik ja harmooniline värvigamma ning mugav urban šikk stiil.

Rääkige enda põhimõtetest.
Luua lihtsat ilu.

Kus toimub tootmine?
Eestis.

Kust saab teie loomingut soetada?
Reede (Solarise Keskus), Nu Nordik, Oh So Retro. Peagi lisandub uusi poode, mille kohta saab jooksvat infot meie FB lehelt www.facebook.com/Projekt.design

Mis hinnaklassi jäävad teie tooted?
Mõistlikusse.

Milliseid kangaid kasutate?
Kangaid, mis kõnetavad disaini.
Aksesuaaride loomisel rakendame materjalide taaskasutust.

Kes on teie enda lemmikud (moe)kunstnikud?
Damir Doma, Jil Sander, Yohji Yamamoto, Rei Kawakubo, Mare Vint, Agnes Martin.

Millised on tulevikuplaanid?
Esimeste kollektsioonide positiivsest vastukajast saime motivatsiooni edasi tegutseda. Tulevate kollektsioonide disainimesel tahame kindlasti meestemoele suuremat rõhku panna.

[nggallery id=7]