in

Kes on „Kuurordielevant“ ?

Pärnu kuurort tähistab tänavu 175. juubeliaastat. Kuurordiaastat sümboliseerib omal ajal palju elevust pakkunud „Kuurordielevant“. Kuid kes on see elevant?

Elevandi ja selle saamisloo kohta on säilinud väga vähe materjali: vaid mõned fotod Pärnu Muuseumist ja erakollektsioonidest, üks foto Eesti Rahva Muuseumist. Bibliofiil Olaf Esna kirjutab Pärnu Postimehes: “Puhkajate käsutuses oli kaks ja pool kilomeetrit liivaranda, mis päikesepaistelistel suvepäevadel oli peesitajaid “kuivalt” täis. Vette oli ehitatud kaks suurt puust elevanti(pildil), mille lonti pidi võis vette liuelda. Et aasta varem olid lapsed pidanud kõrvalt vaatama, kuidas täiskasvanud lustivad, tehti 1959. aasta suveks elevante kaks, üks lastele madalamasse vette ja teine suurtele sügavamasse.

Juubeliaasta hõlmab endas nii tervise hoidmisele ja taastamisele suunatud tegevusi kui ka hinge kosutavaid sündmusi. Pärnus tegutsevad spaad toovad turule soodsaid päevaspaa pakette ning Kuurort 175 pakette. Siinsed toitlustusettevõtted on kaasatud kuurordimenüüga,  mida täiendavad toitumisspetsialisti nõuanded. Soodsaid pakkumisi teevad linna spordikeskused- ning klubid. Kuurordiaasta raames on senisest aktiivsemalt esile toodud Pärnu linnakeskkonna võimalused aastaringseks sportimiseks, hõlmates nii terviseradu, rannaala kui ka parke.

Kõik Pärnu Kuurort 175 koostöötavad asutused on märgitud  vastava logoga.

5441534_orig