in

Kelle esinemist ootame enim tänavusel Positivus Festivalil?

Baltikumi suurim kunsti- ja muusikafestival Positivus toimub juba seitsmendat korda Salacgrivas, Lätis, 19., 20., ja 21. juulil. Igal aastal pakutakse külastajaile mitte ainult häid esinejaid, vaid lisaks ka palju lõbustusi ning imelist atmosfääri, mis muudavad elamuse unustamatuks!  Festivali asukoht on üks tõmbenumbreid – Positivus festival toimub ilusas rannaäärses väikelinnas Salacgrivas, Põhja-Lätis. Idülliline asukoht saab kiidusõnu nii festivalikülastajailt kui ka artistidelt.

Nagu igal aastal, on esinejate nimekiri värvikas ning pakub midagi igale maitsele. Kuid kelle esinemist ootame enim  meie?

2013. aasta on olnud meie oma kodumaise bändi Elephants From Neptune vastu armuline. Peale nende esinemist Tallinn Music Week festivalil nimetas Inglise muusikaveeb Drowned in Sound neid festivali parimaks Eesti bändiks. Aprillis sõlmis bänd ka lepingu Soome muusikaagentuuriga Fullsteam Agency.

Šarmantsed Londonist pärit indie-rokkarid Noah And The Whale on selle suve üks oodatumaid artiste. Pakkudes nautimiseks rõõmsameelseid unistavaid rütme nagu näiteks “5 Years Time” või veidi tumedamates toonides elutõdesid
nagu “L.I.F.E.G.O.E.S.O.N.” – Noah And The Whale on kahtlemata loonud oma erilise segu intrigeerivast ning sõltuvusttekitavast indie folk rock’ist.

Stiilne, justkui 50ndatest pärit Willy Moon on Uus-Meremaa/Inglise muusik, laulja ja produtsent, kes hetkel resideerub Londonis. Tema muusika on geniaalne traditsioonilise rock’n’rolli ja kaasaegsema hip-hop-produktsiooni kooslus. Willy Moon kirjutab, salvestab ja produtseerib kõik ise. Tema looming kõlab justkui oleks 1965. aastal rock’n’roll sügavkülmutatud ning nüüd taas üles sulatatud.

Legendaarne Lätist pärit elektrobänd Zodiac (või Zodiaks – läti keeles) oli Nõukogude Liidu ajal üks esimesi bände, kelle album “Disco Alliance” pakkus konkurentsi lääne muusikale. Müües 20 miljonit koopiat, sai Zodiac’ist üks Läti laulva revolutsiooni eestvedajaid

Jauns Mēness andis hiljuti kaks väljamüüdud kontserti Riias, Palladium kontsertklubis. See 90ndate kultusbänd jätkab oma loomingulise töö 25. juubeli tähistamist esinedes Positivus festivalil.

Toores ja taltsutamatu energia, mida lausa kiirgab Crystal Castles’i laulja Alice Glass, on kahtlemata bändi esinemise juures üks intrigeerivamaid komponente. Kanada muusik Alice Glass ja produtsent Ethan Kath alustasid koostööd 2004. aastal ning on sellest ajast peale loonud palju heakskiitu pälvinud eksperimentaalseid elektro-biite.

I Wear* Experiment on Eestis tegutsev uudne kooslus eksperimentaalsest elektroonikast, mis armastab irratsionaalsust ja loob seda, kasutades kinemaatilisi ja bipolaarseid saundielemente. Bändi iga projekt sisaldab suurel hulgal mitmekülgset loomingulisust.  I Wear* Experiment on Hando Jaksi, Mikk Simson ja Johanna Eenma. Bändil on kavas anda välja oma kolmeosaline debüütalbum veel selle aasta jooksul.