in

Kaubad, mida mitte osta toidupoest

Kellele ei meeldiks toidupoes ostelda ning nii mõndagi maitsvat ja kasulikku korvi laduda? Kuid on ka inimesi, kes tahavad lihtsalt ja kiirelt toituda ning ostavad selle tõttu üsna ebatervislikku toidukraami. Mida võtta ja mida jätta?

Külmutatud valmiseined võiksid jätta ostmata. Neis on hulgaliselt soodiumit, kemikaale, säilitusaineid, ebatervislikke rasvu ning rafineeritud suhkruid. Vabalt võid osta endiselt külmutatud toiduaineid nagu kana, kala, juurviljad, puuviljad.

Köögiviljaõlid nagu soja, safloor, raps, maapähkel on tulvil ebatervislikest omega-6 rasvadest. Need õlid on peamised kaalutõusu, diabeedi ja südamehaiguste põhjustajateks. Eelista extra virgin oliivi-, lina- ja kookosõli.

Ka maitsvad küpsised võiksid jätta ostmata. Neis pole mingisugust toiteväärtust, mis tähendab, et (enamus)küpsised on täielik raha raiskamine ja tühjad kalorid. Magusaisu leevendamiseks eelista näiteks kuivatatud puuvilju.

Külmutatud jogurtis on meeletult palju suhkrut. Selles võib isegi rohkem suhkrut leiduda, kui näiteks jäätises. Hea alternatiiv on kreeka jogurt tunnikeseks panna jääkappi ning seejärel lisada puuvilju.

Pakendatud muffini ja koogisegud on jällegist täis rafneeritud suhkruid, jahu ja GMO soja. Need on jällegist täielik raha raiskamine, rääkimata tühjadest kaloritest.

Kui saad, eelista orgaanilisi piimatooteid. Neis pole hormoone, pestitsiide, antibiootikume, kemikaale ning saadus on pärit tavaliselt ’’õnnelikelt loomadelt’’.

Allikas: Allwomenstalk.com