in

Kas Sina tead millised ebaharilikud koostisained on sinu ilutoodetes?

Kui sa oled kunagi enda ilutoodete pakendeid lähemalt uurinud, siis oled ilmselt märganud, et need võivad sisaldada üsna veidraid koostisosi. Ning me ei räägi siinkohal kemikaalidest. Vaid hoopis milleski lõbusamast!

1. Kas teadsid, et paljud parfüümid sisaldavad vaala okset? Jah, seda kasutatakse sageli selleks, et su armastatud lõhnaõli püsiks kauem ning ei aurustuks nii kiiresti.

2. Merevetikas on ilmselt viimane asi, mis seostub nahahooldustoodetega. Pigem meenub esimesena miso supp või maitsev sushi. Vetikaid leidub näiteks niisutavates kreemides. See ülimalt tervislik toiduaine teeb ka sinu naha elastseks.

[to_like id=”4024″]

3. See tuleb kindlasti suure üllatusena – platsenta!  Selles leidub hulgaliselt proteiine ning hormoone, mis on suurepärased abimehed kortsude vähendamisel.

4. Tavaliselt kui kaaviarile mõtleme, meenuvad meile rikkad venelased ja külm viin. Tegelikult on aga tegu vaid ülehinnatud kalamarjaga. Kaaviari pannakse vananemisvastastesse toodetesse, kuna see stimuleerib nahka ning annab värske ilme. Selles sisaldub rohkelt vitamiine ja proteiine, mis panevad naha särama. Paljud kreemid sisaldavad kaaviari, kuid odavam on seda endale peale määrida, kui süüa!

5. Tigude eritist (tuntud kui lima), kasutatakse põletuste ning akne raviks. Seda täiesti looduslikku koostisosa on kasutatud vaid mõned aastad, kuid see asendab nahahooldustoodetes mitmeid kemikaale

6. Ööbiku väljaheites leiduv karbamiid tagab elastse ning pehme naha. See on sügavalt puhastav ning niisutav koostisosa.

7. Sperma on üsna levinud nahahooldustoodete koostisosa – see on nimelt suurepärane niisutaja. Väidetakse, et sperma on umbes 30 korda intensiivsem kui E-vitamiin, mis leevendab päikesepõletusi ja hoiab naha värske ja nooruslikuna. Lisaks annab see ka juustele imelise sära!

[/to_like]