in

KAAMOS koondab kodumaise moeparemiku

Vähem kui kuu aja pärast avaneb esmakordselt võimalus nautida korraga ligi 70 eesti disaineri loomingut ainulaadse kunstilise moeprojekti KAAMOS raames.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis (Lai tn.17) 27. septembrist kuni 24. novembrini 2013 toimuva näituse jaoks loodavad komplektid on saanud tõuke ideest mõtestada kaamoslikku – salapärast, hämarat ja eht-eestilikku.

Loomisel on ka enam kui 200 leheküljeline moealmanahh, mis on mahukaim ülevaade tänapäeva Eesti moeväljast. Raamat koondab kaante vahele ligi 70 hetkel aktiivset moe-, naha- ja ehtedisainerit. Albumi tarvis sündinud fotolavastused annavad unikaalse läbilõike ideedest, mis köidavad Eesti disainereid siin ja praegu.

Vassilissa2

Disainer Vassilissa. Foto: Virge Viertek

Kampa on löönud kohaliku moefoto absoluutne paremik: Toomas Volkmann, Mark Raidpere, Herkki Merila, Maiken Staak, Madis Palm, Olga Makina, Kalle Veesaar jpt.

Ilma selle eesti moemaailma atlaseta ei saa läbi ükski moegurmaani raamaturiiul ning samas on see ka suurepäraseks kingituseks igale moesõbrale.

Raamat on müügil Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes alates 1.oktoobrist.

Lisaboonusena eksponeeritakse moehuvilistele ETDM-i trepigaleriis Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti ning ehte- ja sepakunsti osakonna magistrantide korraldatud lava-aksessuaaride näitust „VIRVATULED“. Tegemist on Eesti kaasaegse moekunsti näituse „KAAMOS“ satelliitprojektiga.

Toeta suurepärast algatust, andes projektile hoogu 17. septembrini Hooandja kaudu! Toetus on mõeldud eelkõige moenäituse põnevate kujundusideede elluviimiseks. Agaramad toetajad saavad endale kingituseks meie parimate disainerite moejoonistuse.