in

Julia Korovina – käekotigurmaanide lemmik

Jukocute on naiste luksuslike disainkäekottide bränd, mis tegeleb unikaalsete nahast aksessuaaride tootearenduse, disaini ja tootmisega Itaalias. Jukocute’i loomestuudio koos meeskonnaga asub Rooma lähistel, kus toimub kõikide disainkottide ja aksessuaaride kollektsioonide valmistamine. Peadisaineriks on Julia Korovina Eestist, andunud nahast aksessuaaride fänn ja looja.

Kust ammutad inspiratsiooni kottide loomisel?

Meie inspiratsioon tuleneb paljus Itaalia rannikuäärsetest väikelinnadest, pisikestest sadamalinnadest, mida on alati meeldiv külastada ja kuhu on soov jääda igaveseks. Kirkad värvid, romantilised meeleolud jne. Kõik see inspireerib looma väikeseid kunstiteoseid meie armastatud daamidele.

Kaua on bränd eksisteerinud?

Meie firma on asutatud aasta tagasi, tegelik brändi ajalugu on tänaseks aga juba kolme aasta pikkune.

Portofino 2Kui raske või kerge on nö oma asja ajamine?

Loomulikult ei ole see kerge ülesanne, eriti kui arvestada, et minu puhul on tegemist loomingulise eriala esindajaga. Seepärast pühendan ma oma tegevused peamiselt just disainile ning olen loonud enda ümber tugeva ja usaldusväärse meeskonna, kellega jagangi oma tööülesandeid. Minu ametiks on olla naine kui orkester.

Oled ju olnud ka Montoni disainitiimis?

Jah, see on tõsi. Olen töötanud Montonis 2,5 aastat kergete ülerõivaste disainerina. See aeg oli väga põnev ja arendav. Usun, et selle kogemuseta poleks ka Jukocute’i sündinud.

Mis paelub sind nahksete kottide loomisel, miks mitte rõivad?

Lihtsalt nii juhtus, et kottide disainimine edeneb mul kergesti ja suure naudinguga. Kindlasti jätkan seda tegevust kuniks jätkub inspiratsiooni ja jõudu ning samuti kuni minu klientidel jätkub huvi Jukocute’i toodangu vastu.

Kaua valmib üks sinu käekott?

Üks Jukocute’i käekott valmib keskmiselt 6-8 töötunni jooksul. Kui aga töötatakse välja täiesti uus kotimudel, siis kogu protsess võib aega võtta ka 3 kuni 5 päeva.

Kus omandasid vajalikud erialased teadmised?

Olen lõpetanud EKA moedisaini eriala, töötanud pikalt moeateljees eraklientidele teenusepakkujana, 5 aastat töökogemust Eesti rõivatööstusettevõtetes ning samuti õppinud Rooma IED-s (Istituto Europeo di Design) nahast aksessuaaride erialal. Peale seda sündiski Jukocute’i bränd.

Kas valmistad kõik kotid ise? Või sul on ka abilisi?Edem microhandbag col beige 06

Tänaseks on mul ka assistente tootmise alal.

Kes on Jukocute’i klient?

Minu kliendiks on noor naine vanuses 20-70 (kes on hingelt noor!). Ta on haritud, ambitsioonikas, samal ajal olles romantiline ning endast lugupidav, ta teab väga hästi, mida ta tahab.

Milliseid materjale kasutad toodete valmistamisel?

Kottide valmistamisel kasutame tootmises ainult naturaalseid nahkasid (erinevaid nahku, nagu lamba-, lehma- ning kitsenahad). Naturaalne nahk on parim materjal, sest see on elav ning “istub loomulikult”.

Milline näeb välja sinu tavaline tööpäev?

Minu tööpäev on väga mitmekülgne ning ei piirdu vaid kottide kallal nokitsedes. Kõige meeldivam osa selle juures on see, et saan vabalt valida oma tööpäeva alguse ja lõpu.

Kus näed ennast 10 aasta pärast?

Mul on plaanis kindlasti avada oma brändi pood, see võib olla ka väike butiik, kus saan isiklikult kohtuda oma klientidega ja nendega vabalt suhelda.

Samuti on mul plaanis luua, kas uus bränd või projekt suuremate aksessuaaride loomise tarvis, nii oma stiililt kui staatuselt, kuid hetkel on veel vara nendest projektidest rääkida. Jätan need unistused enda teada, et need kindlasti täituksid!

Soovime Juliale ja tema imelistele käekottidele palju edu!  Tutvu tema käekottidega lähemalt www.jukocute.com